Jutro w warszawskich tramwajach usłyszysz utwory Chopina. To nie jedyna atrakcja w rocznicę jego śmierci

Artykuł
Muzyczny tramwaj będzie kursował od godziny 11 do 17 w pętli
Fot. Facebook.com/warszawa

W niedzielę 17 października, w 172. rocznicę śmierci Fryderyka Chopina oraz w związku z odbywającym się Konkursem Chopinowskim miasto stołeczne Warszawa przygotowało szereg darmowych atrakcji. Jedną z nich jest tramwaj, w którym muzyka wybitnego kompozytora będzie grana na żywo.

Muzyczny tramwaj będzie kursował od godziny 11 do 17 w pętli. Trasa przejazdu wiedzie od pl. Narutowicza przez pl. Zawiszy, Al. Jerozolimskie, Most Poniatowskiego, rondo Waszyngtona, al. Zieleniecką, Targową, Jagiellońską, rondo Starzyńskiego, Most Gdański, rondo Radosława, Okopową, Towarową, pl. Zawiszy do pl. Narutowicza. 

- Każdy może wsiąść do tramwaju i spędzić miłą podróż słuchając muzyki Chopina. Nie trzeba kasować biletu - przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz.

Inne atrakcje w rocznicę śmierci Chopina

Ponadto także w niedzielę, o godzinie 21 w Bazylice Św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu zabrzmi tradycyjnie Requiem W. A. Mozarta.

W Warszawie znajduje się 15 multimedialnych ławeczek Chopinowskich. Po naciśnięciu przycisku można posłuchać jednego z utworów Chopina, a z opisu dowiedzieć się, dlaczego ławka jest usytuowana przed danym obiektem i jaki był jego związek z kompozytorem.

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny

Koncert laureatów i uroczystość wręczenia nagród zakończy tegoroczny festiwal. Wydarzenie zaplanowano na czwartek, 21 października.

- Zwycięzca konkursu otrzyma złoty medal oraz I nagrodę w wysokości 40 tysięcy euro. Warszawa ufundowała nagrodę w wysokości 7 tysięcy euro oraz wyróżnienia dla czwórki finalistów/finalistek Konkursu – po 4 tysiące euro każde - przekazał ratusz.

Głównym organizatorem Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

Źródło: msn.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy