Jutro w całej Polsce modlitwy i post w intencji pokoju na Ukrainie

Artykuł
Nie możemy więc milczeć, gdy pokój jest zagrożony – mówił abp Stanisław Budzik
Fot. Canva, Cathopic/Juan Pablo Arias

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaapelował, aby najbliższa środa, 26 stycznia, była w Kościele w Polsce dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie.

Apel Przewodniczącego Episkopatu został skierowany do wiernych Kościoła w Polsce w odpowiedzi na wezwanie Ojca Świętego Franciszka, wyrażone podczas modlitwy Anioł Pański w niedzielę 23 stycznia br.

O inicjatywie Franciszka przypominają biskupi poszczególnych diecezji. Specjalny apel wystosował m.in. abp Adam Szal. „Postarajmy się indywidualnie lub wspólnotowo, w naszych rodzinach i parafiach, zanosić pokorne wołanie do Boga, aby uchronił Ukrainę od tragedii konfliktów zbrojnych, niosących śmierć i dramat ludzkości” - napisał metropolita przemyski.

CZYTAJ: Papież w modlitwie: „Nie pozwól, aby na Ukrainie poszerzały się nowotworowe przerzuty konfliktu”

– Nie możemy więc milczeć, gdy pokój jest zagrożony, kiedy nasi bliscy sąsiedzi obawiają się najgorszego nieszczęścia, jakim jest agresja i wojna – powiedział KAI metropolita lubelski abp Stanisław Budzik.

– Śledzę z zaniepokojeniem wzrost napięć, które grożą zadaniem nowego ciosu pokojowi na Ukrainie i podważają bezpieczeństwo na kontynencie europejskim z jeszcze większymi reperkusjami – powiedział papież Franciszek, zwracając się do wiernych przybyłych na modlitwę Anioł Pański.

CZYTAJ: Papież Franciszek skomentował wzrost napięć wokół Ukrainy

– Kieruję żarliwy apel do wszystkich osób dobrej woli o wznoszenie modlitw do Boga Wszechmogącego, by każda akcja i inicjatywa polityczna były na służbie braterstwa ludzkiego, a nie interesów stron – mówił Franciszek.

Źródło: portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy