John Kerry przyjedzie do Polski

Artykuł

Amerykański Sekretarz Stanu John Kerry przyjedzie do Polski w ramach 9-dniowej podróży do kilku krajów. Dyplomata odwiedzi też m.in. Jerozolimę, Betlejem i Abu Zabi

"Minister Radosław Sikorski spotka się 5 listopada z przybywającym do Polski sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym. Warszawa będzie jedyną stolicą europejską, którą w czasie tej podróży odwiedzi szef amerykańskiej dyplomacji" - brzmi komunikat MSZ.

Podczas wizyty Kerry spotka się z przedstawicielami polskiej władzy. Jak podaje dalej MSZ - "omówione zostaną kierunki rozwoju współpracy dwustronnej między Polską a USA. Szefowie dyplomacji będą rozmawiać o perspektywie realizacji wspólnych projektów w sferze bezpieczeństwa, między innymi w kontekście przyszłorocznego szczytu NATO".

Ostatnie oficjalne spotkanie szefów dyplomacji Polski i Stanów Zjednoczonych miało miejsce w czerwcu br. w Waszyngtonie, kiedy minister Sikorski pojechał do USA.
Sekretarz Stanu w czasie wizyty odwiedzi też 32. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Łasku, gdzie będzie mógł spotkać się z polskimi i amerykańskimi żołnierzami.

zm, Polskie Radio, fot.U.S. Department of State/Domena Publiczna

Źródło:

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy