Joanna Jędrzejczyk znokautowana. Polka kończy karierę [wideo]

tvrepublika.pl 12-06-2022, 11:26
Artykuł
Twitter/UFC Europe

To już koniec wspaniałej kariery Joanny Jędrzejczyk w UFC. Na gali w Singapurze, Polka mierzyła się z Zhang Weili. Niestety Chinka pokonała naszą zawodniczkę, dzięki pięknej akcji w drugiej rundzie pojedynku. W walce wieczoru poznaliśmy, natomiast nowego mistrza wagi półciężkiej - został nim Jiri Prochazka, który będzie bronić swojego pasa w starciu z Janem Błachowiczem.

Czas Joanny Jędrzejczyk w UFC, dobiegł końca. Polka niestety nie zdołała wziąć rewanżu za ostatni pojedynek z Zhang Weili, który zakończył się niejednogłośną decyzją.

Pierwsza rudna była dosyć wyrównana, jeśli chodzi o płaszczyznę stójkową. Wszystko zmieniło się jednak, gdy okazało się, że Chinka jest w stanie obalić naszą zawodniczkę. Wówczas Zhang zyskała widoczną przewagę, który nie oddała już do samego końca 1. starcia. 

Druga odsłona walki nie trwała długo. Po kilku wymianach, Chinka zaserwowała Polce spektakularny backfist, który posłał Jędrzejczyk na deski. 

Po walce nasza mistrzyni złożyła rękawice na macie, podziękowała za wsparcie i pożegnała się się z kibicami. 

Kocham Was wszystkich. Dziękuję bardzo wszystkim ludziom i całej organizacji. Przepraszam, ale ciężko jest mi opanować emocje. Przepraszam Danę White'a, że go zawiodłam. Kiedyś otrzymałam ogromny kredyt zaufania i wielką szansę. Poznałam świetne osoby, dawałam z siebie wszystko i mam nadzieję, że dostarczyłam wam wielu emocji. To były wspaniałe lata. Teraz chcę zostać mamą i mocniej zająć się swoimi interesami. Jestem szczęśliwa i mam nadzieję, że zawsze tak będzie - powiedziała Polka w wywiadzie po zakończonej walce.

Joanna Jędrzejczyk była mistrzynią w wadze słomkowej (do 52 kg) w latach 2015-2017 i pięciokrotnie udało się jej obronić pas. Teraz Polka mogła zapewnić sobie szansę walki o tytuł, który posiada Carla Esparza. Karierę sportową Polka zakończyła z bilansem 16. zwycięstw i 5. porażek.

Warto dodać, że w walce poznaliśmy nowego mistrza wagi półciężkiej. Został nim Jiri Prochazka, który po 5-rundowej bitwie pokonał Glovera Teixerię. W efekcie, wiemy już z kim o pas zawalczy Jan Błachowicz. 

Jest szansa, że walka Czecha i Polaka odbędzie się w Europie. Od jakiegoś czasu mówi się bowiem, że UFC planuje 3. galę w naszym kraju. 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy