Joanna Jędrzejczyk gotowa na rewanż! Mistrzyni UFC w Republice [wideo]

Adrian Burzyński 11-06-2022, 16:07
Twitter/Joanna Jędrzejczyk

Po ponad dwóch latach przerwy, wielokrotna mistrzyni UFC, Joanna Jędrzejczyk powraca do Octagonu. Już tej nocy zawodniczka wagi słomkowej ponownie zmierzy się z Chinką, Zhang Weili. Stawką pojedynku na gali w Singapurze będzie, zaś możliwość walki o pas z obecną mistrzynią, Carlą Esparzą. Co ciekawe w walce wieczoru zobaczymy, z kolei pojedynek o tytuł w wadze półciężkiej mężczyzn. Zwycięzca starcia Teixeira - Prochazka zmierzy się z Janem Błachowiczem, który będzie chciał odzyskać swój pas.

Nieco ponad dwa lat temu Joanna Jędrzejczyk i Zhang Weili stoczyły walkę, która bezdyskusyjnie została okrzyknięta pojedynkiem roku. Polka przegrała niejednogłośną decyzją, jednak wielu obserwatorów uważało, że werdykt był niesprawiedliwy.

Teraz po ponad 24. miesiącach, była mistrzyni wraca jednak do Octagonu, aby utorować sobie drogę do ponownej walki o pas. Z tej okazji nasza redakcja sportowa przeprowadziła z Joanną Jędrzejczyk wyjątkową rozmowę, w której zawodniczka MMA opowiedziała więcej o przygotowaniach, powodach tak długiej rozłąki ze sportem oraz nadchodzącej walce.

Gala odbędzie się już tej nocy (z 11 na 12 czerwca), a Polki w klatce możemy spodziewać się około godziny 5:00 nad ranem. Warto dodać, że to nie koniec polskich akcentów na gali w Singapurze. W walce wieczoru (około godziny 6:15) zobaczymy starcie o pas wagi półciężkiej, pomiędzy Gloverem Teixeirą i Jirim Prochazką.

Zwycięzca tego pojedynku powinien zawalczyć z czekającym na szanse odzyskania swojego pasa, Janem Błachowiczem. Przypomnijmy, Polak stracił tytuł w niedawnej walce ze wspomnianym Teixeirą. Po słabym występie na gali UFC 267, Błachowicz zdołał jednak wrócić na zwycięski szlak, pokonując czołowego pretendenta, Aleksandara Rakicia.

Cała rozmowa w oknie powyżej. Polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy