Jest zwiastun nowego „Batmana”

Do kin nowy Batman trafi 4 marca 2022 roku
Fot. flickr/Dan "metaldriver89"

Wytwórnia Warner Bros opublikowała nowy zwiastun „Batmana”. Główną rolę w filmie gra Robert Pattinson, a Zoë Kravitz wciela się w postać Kobiety Kota.

W obsadzie filmu znajdziemy również m.in: Colina Farrella, który gra Pingwina; Johna Turturro jako szefa mafii Carmine Falcone; Paula Dano, który wciela się w jednego z głównych wrogów Batmana - Człowieka-Zagadkę.

Reżyserem i scenarzystą nowego Batmana jest Matt Reeves. Jak zdradza, jego inspiracją podczas pisania scenariusza i tworzenia postaci Bruce’a Wayne’a/Batmana był Kurt Cobain. 

Zamiast uczynić Bruce’a Wayne’a playboyem, jak był pokazywany wcześniej, zdecydowałem się zaprezentować jego inną wersję. Człowieka, który po przeżyciu wielkiej tragedii, staje się samotnikiem. Zacząłem więc nawiązywać do filmu Last Days Gusa van Santa i jego pomysłu pokazania fikcyjnej wersji Kurta Cobaina znajdującego się w swego rodzaju rozpadającym się dworze - mówi  reżyser i scenarzysta Batman w wywiadzie dla Empire.

Z kolei grająca Selinę Kyle, czyli Kobietę Kota, Zoe Kravitz w rozmowie z magazynem Empire opowiedziała o swoich przygotowaniach do roli w Batmanie.

Oglądałam koty i lwy, patrzyłam jak walczą, rozmawiałam na temat tego, co jestem w stanie zrobić przy moim niewielkim rozmiarze w porównaniu do o wiele silniejszego Batmana. Jakie były moje atuty? Szybkość i podstęp. Opracowaliśmy więc kilka ruchów łączących ze sobą kilka stylów walki, capoeirę oraz kocie, prawie taneczne ruchy - opowiadała w wywiadzie aktorka.

Do kin nowy Batman trafi 4 marca 2022 roku. A 19 kwietnia, decyzją producentów, pojawi się na HBO Max.

Źródło: rmf24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy