Jest zakaz reklamowania mięsa z powodu jego wpływu na klimat

Portal TV Republika 17-11-2023, 08:00
Artykuł
facebook.com

Coraz więcej holenderskich gmin decyduje się na wprowadzenie zakazu reklamy mięsa, co argumentuje jego wpływem na klimat. Po Amsterdamie i Zwolle na początku tego tygodnia taką decyzję podjęła rada miejska w Utrechcie. Zakaz reklamy mięsa w wiatach przystankowych i na bilbordach wejdzie w życie od nowego roku.

Samorząd nadmorskiej miejscowości Bloemendaal poszedł jeszcze dalej. Pod koniec października urząd miasta ogłosił, że zakazuje umieszczania reklam mięsa, nabiału i produktów wykorzystujących paliwa kopalne jako źródło energii.

Pierwszym miastem w Holandii, które zakazało reklamowania mięsa na nośnikach reklamowych był Haarlem w centralnej części kraju. Radni zdecydowali o tym we wrześniu ubiegłego roku. Jak komentowały wówczas media, była to pierwsza gmina na świecie, która wprowadziła takie przepisy.

Samorząd podjął decyzję na wniosek partii Zielonych (GroenLinks). „Produkcja mięsa jest bardzo szkodliwa dla klimatu, więc nie chcemy zachęcać ludzi do dokonywania wyborów, które są złe dla środowiska” – argumentował radny tego ugrupowania Ziggy Klazes.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy