Jerozolima. Zamach terrorystyczny. „Morderczy rajd z pistoletem” [wideo]

Artykuł
twitter.com/@manniefabian

Wczoraj w godzinach wieczornych, w pobliżu synagogi w Jerozolimie doszło do zamachu terrorystycznego. W konsekwencji - zginęło siedem osób. Izraelska policja aresztowała 42 osoby. Zobacz filmy i zdjęcia poniżej!

"Policja aresztowała 42 podejrzanych, by ich przesłuchać, część z nich to członkowie rodzin terrorystów", przekazano w komunikacie policji.

Siły Obronne Izraela poinformowały z kolei, że w związku z zamachem zdecydowano wysłać na Zachodni Brzeg dodatkowy batalion wojska.

W piątek wieczorem uzbrojony Palestyńczyk otworzył ogień do osób wychodzących z jednej z synagog w Jerozolimie Wschodniej, które brały udział w szabasowych modlitwach w dzień pamięci o Holokauście. Siedem z nich zginęło, trzy zostały ranne. Napastnik został zastrzelony przez policję, podczas ucieczki z miejsca zbrodni.

"Terrorysta strzelał do każdego, kogo napotkał, wysiadł z samochodu i rozpoczął swój morderczy rajd z pistoletem", powiedział komendant izraelskiej policji Kobi Szabtai. 

Pięć z ofiar to mężczyźni w wieku 20, 25, 30 i 50 lat, dwie - kobiety w wieku 60 i 70 lat - poinformował portal Times of Israel za służbami medycznymi.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy