Jednak to prawda. Putin poważnie chory. Wiemy co dolega zbrodniarzowi

Artykuł
Reuters (zdjęcie z 12.05.2022)

W Rosji wkrótce wydarzy się przewrót, którego celem jest obalenie chorego Putina – takie informacje podał szef ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) Kyryło Budanow. To wiarygodne źródło – Budanow trafnie przewidział m.in. termin rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Informacje o stanie zdrowia rosyjskiego dyktatora pojawiają się w przestrzeni publicznej od dawna. Chodziły już słuchy o raku tarczycy albo raku jamy brzusznej u Putina. Szef portalu śledczego Bellingcat Christo Grozew pisał o jego poważnej chorobie nowotworowej. 

Szef HUR wyraził też przekonanie, że przełom w wojnie na Ukrainie nastąpi w sierpniu i zakończy się ona do końca roku. – Do końca roku zostanie zakończona znaczna część aktywnych działań bojowych. W rezultacie przywrócimy ukraińską władzę na wszystkich naszych terytoriach, które utraciliśmy, w tym w Donbasie i na Krymie – oznajmił Budanow.

Dodał, że nie jest zdziwiony niepowodzeniami sił rosyjskich w tej wojnie. „Wiemy o naszym wrogu wszystko. Znamy jego plany niemal w tej samej chwili, w której powstają” – oświadczył szef HUR. – Walczymy z Rosją osiem lat i możemy powiedzieć, że ta szeroko reklamowana rosyjska potęga jest mitem. Rosja wcale nie jest taka silna. To orda ludzi z bronią – ocenił.

Rośnie również rozdźwięk pomiędzy prezydentem Rosji a wojskowymi. W połowie kwietnia Budanow napisał na Telegramie, że wśród rosyjskich generałów nie ma zgody co do dalszych działań ofensywnych rosyjskiej armii. „Oni obawiają się śmierci na polu walki” - dodał Budanow. 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy