Jechał bez świateł, pod prąd i pod wpływem alkoholu. Zatrzymał go policjant po służbie

Artykuł
Rowerzysta został wylegitymowany i okazało się, że jest nim 63-letni mężczyzna
Fot. Canva

Funkcjonariusz strzeleckiej drogówki udowodnił, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Mundurowy, wracając do domu po służbie zauważył rowerzystę, który po zmierzchu poruszał się bez wymaganego oświetlenia, dodatkowo jadąc nieprawidłową stroną jezdni. Policjant zatrzymał kierowcę, by nie stanowił dłużej zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Okazało się, że mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Około godz. 22.30 na drodze wojewódzkiej 426, w rejonie m. Szczepanek, policjant zauważył mężczyznę, który kierował rowerem bez wymaganego oświetlenia. Dodatkowo poruszał się nieprawidłową stroną jezdni. Policjant zatrzymał rowerzystę, by nie stanowił zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Po chwili na miejsce przyjechał patrol Policji. Rowerzysta został wylegitymowany. Po czym okazało się, że jest nim 63-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Dodatkowo mężczyzna został przebadany alkomatem, wynik badania wskazał blisko promil alkoholu w jego organizmie.

- 63-latek odpowie za jazdę jednośladem w stanie nietrzeźwości, a także za kierowanie pojazdem bez wymaganego oświetlania i poruszanie się w przeciwnym kierunku jazdy. Wobec mężczyzny został skierowany wniosek o ukaranie do sądu - poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Opolu. 

 

Źródło: policja.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy