Jasnogórski obraz Matki Bożej nawiedzi ubogich z Poznania. "Mogą odkryć w wierze jakieś zrozumienie swoich cierpień"

Artykuł
Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedzi bezdomnych i potrzebujących od sióstr elżbietanek z Poznania
Robert Drózd, CC BY-SA 3.0 <https://crativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedzi bezdomnych i potrzebujących ze stolicy Wielkopolski. Siostry elżbietanki z Poznania, prowadzą jadłodajnię dla potrzebujących, gdzie wydają setki posiłków dziennie.

W kaplicy sióstr przebywa wizerunek jasnogórski, którego peregrynacja jest wstrzymana od października z powodu pandemii.

– Obraz nawiedza wszystkie parafie w Polsce, w tej chwili jest zatrzymany na tym szlaku peregrynacyjnym, jest u sióstr elżbietanek. One codziennie czuwają przy obrazie, modlą się za Kościół w Polsce i za wszystkich – wskazał rzecznik kurii poznańskiej, ks. Maciej Szczepaniak.

– Pomyśleliśmy, żeby do kaplicy, która znajduje się obok jednej z jadłodajni zaprosić potrzebujących, którzy się tam stołują. Chcemy pokazać w ten sposób, że to nawiedzenie jest też dla nich i że mogą odkryć w wierze jakieś zrozumienie swoich cierpień – podkreślił duchowny.

Ksiądz Szczepaniak zwrócił uwagę, że w czasie pandemii w Poznaniu gwałtownie wzrosła liczba osób odwiedzających jadłodajnie. Jak wskazał rzecznik poznańskiej kurii, wiele osób zmaga się obecnie z poważnymi kłopotami finansowymi, przybyło także bezdomnych.

– Biednymi zajmują się w Poznaniu cztery żeńskie zgromadzenia: sióstr urszulanek, albertynek, franciszkanek oraz elżbietanek – dodał duchowny.

Źródło: nasz dziennik

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy