Janne Ahonen wrócił na skocznię. Stanął na podium w Mistrzostwach Finlandii

Ahonen znowu na podium. Wywalczył brąz w Mistrzostwach Finlandii

45-letni Janne Ahonen to legenda skoków narciarskich. Wygrał w swojej karierze 36. konkursów Pucharu Świata i aż 108- krotnie stawał na podium w zawodach tej rangi. Przez lata był najgroźniejszym rywalem Adama Małysza. W niedzielnych Mistrzostwach Finlandii na skoczni w Lahti Ahonen zajął trzecie miejsce i zdobył brązowy medal.

W Pierwszej serii Ahonen skoczył zaledwie 110 metrów i był szósty. Prowadził lider Finów, Antti Aalto, który poszybował na Salpausselce 11 metrów dalej. Z obecnej kadry narodowej, legendę dyscypliny wyprzedzali jeszcze Eetu Nousiainen i Arttu Pohjola. Przed Ahonenem plasowali się jeszcze: Kalle Heikkinen i Vilho Palosaari.

W finałowej serii Janne Ahonen skoczył 116 metrów i wyprzedził młodszych kolegów. Zwyciężył Aalto, a drugi był Nousiainen.

Źródło: skijumping.pl/TV Republika