Jan Krzysztof Duda zdobył srebrny medal w szachach błyskawicznych. Gratulujemy!
Polski szachista Jan Krzysztof Duda zdobył wicemistrzostwo w szachach błyskawicznych na PGE Narodowym. Walkę o złoty medal 23- letni szachista przegrał ze starszym o osiem lat francuzem Maxime’em Vachier-Lagrave. Wynik wynosił 1:2.
Jan Krzysztof Duda pokazał, że jest wielkim szachistą i zakończył ten rok ogromnym sukcesem. Na podium stanął wraz z francuzem Maxime’em Vachier-Lagrave oraz z innym reprezentantem Francji Alirezy Firouzji. Łącznie zgromadzili po 15 punktów w 21. rundach.
Podczas turnieju w Warszawie zdobył srebrny medal mistrzostw świata. Powtórzył swój sukces z 2018 roku z Sankt Petersburga.
sport.tvp.pl/
Komentarze
Najnowsze
Jakubiak: na naszych oczach dochodzi do pewnego rodzaju wysiłku ws. eutanazji narodu
Odbudowa Ukrainy bez Prezydenta RP? „To niezrozumiałe, powinniśmy pokazać jedność”
Tuskowej minister nie pasuje tempo przyznawania medali dla seniorów. Jest odpowiedź