Jak wygląda aktualna sytuacja na froncie? Są najnowsze informacje!

portal tvrepublika.pl 18-11-2023, 11:00
Artykuł
facebook.com/Generalne Dowództwo Sił Zbrojnych Ukrainy

Jak wynika z najnowszej analizy amerykańskiego think tanku - Instytutu Studiów nad Wojną (ISW), wczoraj rosyjskie wojska w piątek kontynuowały działania ofensywne pod Awdijiwką w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy i poczyniły postępy. Potwierdzono również m.in. przesunięcie się ukraińskich sił pod Bachmutem.

Armia Rosji przesunęła się nieznacznie w strefie przemysłowej na południowy wschód od Awdijiwki - wynika z materiałów, które przeanalizował ISW. Działania ofensywne prowadzono też pod Bachmutem i na linii Kupiańsk-Swatowe-Kreminna. Rosyjskie wojska kontynuowały też w piątek ofensywę na zachód i południowy zachód od Doniecka, ale nie poczyniły postępów. ISW potwierdza natomiast, że Rosjanie przesunęli się na granicy obwodu donieckiego i zaporoskiego, na wschód od miejscowości Urożajne.

Analitycy piszą o nieznacznym przesunięciu się sił ukraińskich na południowy zachód od miejscowości Robotyne w zachodniej części obwodu zaporoskiego oraz pod Bachmutem w obwodzie donieckim.

Wczoraj strona ukraińska potwierdziła utworzenie kilku przyczółków na wschodnim brzegu Dniepru w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy. Armia ukraińska dąży do wyparcia sił rosyjskich z obszaru, z którego mogą prowadzić ostrzały artyleryjskie zachodniego brzegu Dniepru.

Źródło: portal tvrepublika.pl PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy