Jak rzucić granatem, jak trzymać broń, jak strzelać. Szkolenia wojskowe [wideo]

Tomasz Domański 03-10-2022, 14:59
wojsko-polskie.pl

Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie, w październiku i listopadzie, organizują dla chętnych, dorosłych Polaków bezpłatne, jednodniowe szkolenia pod hasłem „Trenuj z wojskiem”. W 17 jednostkach wojskowych na terenie Polski, będzie można nauczyć się podstaw posługiwania bronią, strzelania, walki wręcz, dowiedzieć się co zrobić, gdy zawiedzie GPS, jak przetrwać w terenie i udzielić pierwszej pomocy. „Gwarantujemy profesjonalne szkolenie, wyżywienie oraz dobrze wykorzystany czas. Spędź z nami sobotę, a my nauczymy Cię jak się bronić i być bezpiecznym" – podkreślają instruktorzy.

"Szkolenia będą się rozpoczynać w każdą sobotę o godzinie 8 rano", powiedział w Republice porucznik Damian Dwojewski z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Do przerobienia będzie 12 punktów. "Będziemy szkolić z podstaw, z ładowania broni, pokażemy jak ją trzymać, będzie strzelanie na symulatorze, uzbrajanie granatu i walka wręcz. Pokażemy też jak udzielić pierwszej pomocy. Postaramy się przekazać jak najwięcej wiedzy i umiejętności", powiedział wojskowy w naszym studiu.

I właśnie udzielanie pomocy może się okazać niezwykle potrzebnym, dodał porucznik Adam Łożyński także reprezentujący WAT.

- Umiejętność tam może się przydać w życiu codziennym. "W przyszłości może się to okazać zbawienne zarówno w pomocy udzielanej komuś, jak i dla siebie samego", usłyszeliśmy.

Warto spróbować, zwłaszcza że to nic nie kosztuje. "Najlepiej przyjść w ubraniu sportowym i lekkim obuwiu. Wtedy będziemy się czuli swobodnie", zaznaczyli oficerowie Wojska Polskiego w rozmowie z Emilią Wierzbicki.

Więcej informacji można uzyskać na stronie WOJSKA POLSKIEGO


Cała rozmowa jest dostępna w oknie powyżej. Serdecznie polecamy!


Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy