Jacek Góralski wraca do gry. Sousa już na niego czeka

Jacek Góralski z miejsca stał się ulubieńcem kibiców. Po długiej kontuzji wrócił na boisko

Po ośmiu miesiącach przerwy, na boisku zobaczyliśmy Jacka Góralskiego. Pojawił się na murawie podczas meczu Kajrat Ałmaty – Aktobe. Jego zespół zwyciężył 2:1.

17- krotny reprezentant Polski pojawił się na boisku w 62. minucie meczu. Ponad półroczna pauza nie była widoczna, gdyż Góralski zagrał bardzo poprawnie. To dobra wiadomość dla kadry prowadzonej przez Portugalczyka Paulo Sousę.

Do środka pola wraca kolejny wartościowy piłkarz. W listopadzie reprezentację czekają mecze z Andorą i Węgrami w eliminacjach do mundialu w Katarze, a w marcu baraże do tego turnieju. Reprezentacja będzie mogła liczyć na 29-letniego zawodnika Kajrata, gdyż Góralski jest znany ze swojej nieustępliwej gry i zadziorności. Paulo Sousa, u którego Góralski jeszcze nie zagrał, dostrzegł piłkarza kilka miesięcy temu.

Odbył z Góralskim długą rozmowę. Zawodnik powiedział w jednym z wywiadów: - Paulo Sousa zachował się bardzo w porządku. Powiedział, że zna mnie, oglądał mecze z moim udziałem i żebym się nie martwił. Moim celem jest powrót do reprezentacji, bo dostanę swoją szansę -powiedział Góralski. Ostatni mecz Góralskiego nie był udany. Polska pod wodzą Jerzego Brzęczka przegrała 0:2 z Włochami w Lidze Narodów, a Góralski w 30. minut zarobił dwie żółte kartki i musiał opuścić boisko.

Źródło: polskieradio24.pl