Jabłoński w Republice: atak Moskwy na Kijów to barbarzyństwo [wideo]

Tomasz Domański 17-10-2022, 11:38
Telewizja Republika

Kolejny raz Rosjanie pokazują, że ich podstawowym celem jest zniszczenie Ukrainy. To nie jest działanie mogące być, w jakikolwiek sposób uzasadnione", mówił w poranku Telewizji Republika wiceszef polskiego MSZ Paweł Jabłoński. Przypomnijmy, dziś rano Moskwa po raz kolejny uderzyła na Kijów. Rakiety spadły na historyczne centrum miasta. Ze wstępnych informacji wynika, że życie straciły dwie osoby, wiele jest rannych. Ratownicy próbują się też dostać pod zawalone domy.

"To są ataki na cele cywilne. Rosja wykorzystuje do tego bardzo różne środki. Mamy do czynienia z rzeczą barbarzyńską co należy jasno i zdecydowanie potępić, natomiast Ukraina jest w stanie sporą część tych rakiet czy dronów strącić", dodał gość Aleksandra Wierzejskiego.

"Cały czas należy kontynuować to wsparcie, dlatego że Rosja będzie kontynuować ataki i Ukraina musi mieć środki, aby te ataki odeprzeć", mówił w naszej stacji.

Świat podejrzewa, że w dzisiejszym ataku wykorzystane zostały m.in. drony z Iranu, ale Teheran zaprzecza tym rewelacjom.

"Publikowane informacje, jakoby Iran przekazywał Rosji drony, są upolitycznione i krążą wśród zachodnich źródeł. Nie dostarczyliśmy broni żadnemu z krajów będących stronami konfliktu", stwierdził dziś na cotygodniowej konferencji prasowej rzecznik irańskiego MSZ Naser Kanaani.

Władze Iranu zaprzeczają doniesieniom o przekazywaniu przez nie sprzętu wojskowego Rosji.


Cała rozmowa z Pawłem Jabłońskim w oknie powyżej. Polecamy.

W oknie poniżej rozmowa z Andrzejem Iwaszko, prezesem Polsko-Ukrainskiego Stowarzyszenia Kulturalnego w Mariupolu, który także odniósł się do dzisiejszej zmasowanej agresji.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy