Ja. Ja. Deutschland raus! Niemcy wypadają z mundialu w Katarze [wideo]

Telewizja Republika

Sensacja! Czterokrotni mistrzowie świata poza turniejem. Reprezetacja Niemiec wygrała mecz z Kostaryką 4:2 ale wypadła z dalszych rozgrywek. Bramki: 0:1 Serge Gnabry (10-głową), 1:1 Yeltsin Tejeda (58), 2:1 Juan Pablo Vargas (70), 2:2 Kai Havertz (73), 2:3 Kai Havertz (85), 2:4 Niclas Fuellkrug (89). W dalszej części turnieju zobaczymy reprezentacje Japonii i Hiszpanii.

Maroko, Chorwacja, Japonia i Hiszpania awansowały w czwartek do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Sensacją jest odpadnięcie wiceliderów rankingu FIFA Belgów oraz Niemców - pierwsi zremisowali 0:0 z Chorwacją, a drugim nie pomogło zwycięstwo 4:2 nad Kostaryką. W innych spotkaniach tego dnia Japonia pokonała Hiszpanię 2:1, a Maroko zwyciężyło Kanadę 2:1.

Dla Niemców, którzy w 2014 roku wywalczyli mistrzostw świata, to już drugi z rzędu przypadek zakończenia mundialu na fazie grupowej - identycznie było w 2018 roku w Rosji.

Selekcjoner Hansi Flick i jego podopieczni nie byli w łatwej sytuacji przed ostatnią kolejką w grupie E. Nie wszystko bowiem zależało od nich. Musieli nie tylko pokonać Kostarykę, ale liczyć również na to, że Japonia nie wygra z Hiszpanią.

Swoje zadanie Niemcy wykonali, choć z trudem, bowiem jeszcze w 73. minucie przegrywali sensacyjnie 1:2. Później jednak zdobyli trzy bramki, z czego dwie Kai Havertz.

Głośno tego dnia było również o Manuelu Neuerze. Niemiecki golkiper przeszedł do historii futbolu jako bramkarz z największą liczbą występów w mistrzostwach świata. Mecz z Kostaryką był jego dziewiętnastym na mundialach.

36-letni zawodnik Bayernu Monachium, mistrz świata z 2014 roku, wyprzedził w klasyfikacji wszech czasów na tej pozycji swojego słynnego rodaka Seppa Maiera (mistrza świata 1974) oraz Brazylijczyka Claudio Taffarela, triumfatora mundialu 1994. Oni mają na koncie po 18 meczów w imprezach tej rangi.

Fatalnie dla drużyny Flicka ułożył się jednak wynik drugiego meczu, rozgrywanego w tym samym czasie. Hiszpania przegrała z Japonią 1:2, choć do przerwy prowadziła 1:0. Rywale zdobyli dwie bramki na początku drugiej połowy.

Ten rezultat sprawił, że awans wywalczyli podopieczni Luisa Enrique oraz piłkarze z Azji. Niemcy z dorobkiem 4 pkt uplasowali się na trzecim miejscu, a Kostaryka (3 pkt) na czwartym.

Źródło: Telewizja Republika