Izrael zbombardował siedzibę Czerwonego Półksiężyca!

Portal TV Republika 02-01-2024, 20:30
Artykuł
Screenshot Portal X
Portal X (d. Twitter)

Kilka osób zginęło we wtorek w izraelskim bombardowaniu siedziby Palestyńskiego Czerwonego Półksiężyca w Chan Junis w Strefie Gazy - poinformowała agencja Reutera.

Liczby ofiar nie sprecyzowano. Reuters poinformował jedynie - w oparciu o informacje uzyskane od Palestyńskiego Czerwonego Półksiężyca - że nie było to pierwsze bombardowanie, którego ofiarą padła siedziba organizacji. Przekazano też, że oprócz zabitych są ranni.

We wtorek kierowany przez Hamas resort zdrowia Strefy Gazy poinformował, że od początku rozpoczętej 7 października ub.r. wojny wskutek odwetowych nalotów sił Izraela zginęło 22185 Palestyńczyków, z czego 207 w ciągu ostatniej doby. Liczba ta nie uwzględnia podziału na cywilne ofiary wojny i członków organizacji terrorystycznych. Izrael szacuje, że tych ostatnich zginęło ok. 8,5 tys.

Walki między Izraelem a terrorystyczną organizacją Hamas rozpoczęły się po ataku Hamasu na Izrael, do którego doszło 7 października 2023 r. Terroryści zamordowali wówczas około 1200 osób w strefie przygranicznej rozdzielającej Strefę Gazy oraz Izrael. 

Źródło: PAP, Portal X (d. Twitter)

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy