Izrael podejrzał Iran. Trwa masowy transport dronów wojskowych do Rosji

Artykuł
Telewizja Republika

Izraelski dziennik "Jerusalem Post" podał w sobotę, że Iran transportuje drony do Rosji czterema liniami lotniczymi i drogą morską, przez Morze Kaspijskie i innymi szlakami, na statkach należących do firm powiązanych z Korpusem Strażników Rewolucji. Linie lotnicze, które transportują drony do Rosji to państwowy Iran Air, Puya Air, Saha Airlines i Mahan Air.

We wtorek wywiad wojskowy Ukrainy poinformował, że na początku listopada Iran przekaże Rosji 200 dronów bojowych typu Shahed-136, Mohajer-6 i Arash-2. Do Rosji mają one dotrzeć w częściach i tam zostaną złożone. Rosjanie mają je też przemalować i nanieść swoje oznaczenia, m.in. Gerań-2 na drony Shahed-136.

Zobacz też: Ukraina się broni. Siły Powietrzne strącają irańskie drony jak muchy

Wywiad sił zbrojnych Ukrainy wydał też komunikat, w którym zwrócił się o dostarczanie informacji na temat dostaw irańskiej broni do Rosji. "Prosimy o przekazywanie wszelkich informacji, które pomogą nam ustalić logistyczne szlaki dostaw (...) i zidentyfikować osoby odpowiedzialne za te dostawy", głosi oświadczenie, cytowane przez izraelski dziennik.

Pisaliśmy wcześniej: Drony-kamikadze spadają z nieba. Zestrzelone przez Ukraińców!

Od 13 września, kiedy Rosjanie po raz pierwszy zastosowali przeciwko Ukrainie drony kamikadze, Siły Obrony zestrzeliły ponad 300 takich bezzałogowców – podał we wtorek ukraiński wywiad wojskowy.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy