Izrael nie pomoże Ukrainie. Żydzi odwrócili się plecami. Zełenski w szoku

Tomasz Domański 25-09-2022, 09:19
Artykuł
canva.com

Ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział w wypowiedzi dla francuskich dziennikarzy, że jest "w szoku" z powodu odmowy Izraela udostępnienia Ukrainie systemów obrony powietrznej, podała agencja Reuters. "Nie wiem, co stało się z Izraelem. Szczerze – jestem w szoku, bo nie rozumiem, dlaczego nie mogli zapewnić nam obrony przeciwrakietowej", powiedział ukraiński prezydent w nagraniu, opublikowanym przez jego kancelarię. "Rozumiem – są w trudnym położeniu jeśli chodzi o sytuację z Syrią i Rosją" – powiedział Zełenski, podkreślając, że mimo wszystko nie wysuwa żadnych oskarżeń pod adresem Izraela. "Stwierdzam fakty. Moje rozmowy z izraelskimi władzami nie pomogły Ukrainie" - podsumował. (P

Reuters przypomina, że Zełenski prosił Izrael o wsparcie bronią jeszcze w lutym, tuż po wybuchu wojny. Wspominał o izraelskim systemie Żelazna Kopuła, często używanym do przechwytywania rakiet wystrzeliwanych przez bojowników palestyńskich w Gazie.

"Rozumiem – są w trudnym położeniu jeśli chodzi o sytuację z Syrią i Rosją", powiedział Zełenski, podkreślając, że mimo wszystko nie wysuwa żadnych oskarżeń pod adresem Izraela. "Stwierdzam fakty. Moje rozmowy z izraelskimi władzami nie pomogły Ukrainie" - podsumował.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy