Izba Reprezentantów zapowiada sankcje wobec Nord Stream 2. „Nie dopuścić do startu gazociągu”

Artykuł
Nie można pozwolić na Nord Stream 2. Putin robi swoje
Fot:Flickr/Wolfgang Schulte-Sasse

Izba Reprezentantów przyjęła ustawę NDAA. Znalazł się w niej zapis o zacieśnieniu sankcji wobec gazociągu Nord Stream 2. Nie wiadomo jednak czy sankcje zatrzymają ukończenie budowy tego przedsięwzięcia.

Głos zabrała kongresmenka Marcy Kaptur, która ma polskie korzenie. - Mamy nadzieję, że dzięki temu nie dojdzie do startu funkcjonowania gazociągu – powiedziała Kaptur. - Ta legislacja jest kluczowa, by nie dopuścić do startu funkcjonowania gazociągu Nord Stream 2 i uniknąć zwiększonej rosyjskiej agresji w Europie Środkowej i Wschodniej – podkreśliła kongresmenka. 

Nie wiadomo czy sankcje wymierzone w gazociąg i w Rosję nie rozwścieczą prezydenta Putina. - Zapewnienie bezpieczeństwa transatlantyckiego w obliczu zwiększających się wrogich wpływów Rosji jest jednym z najwyższych ponadpartyjnych priorytetów – kontynuowała Marcy Kaptur. 

- Nadal mamy tu ponadpartyjny sprzeciw wobec Nord Streamu 2. Pytanie brzmi, czy jakikolwiek akt Kongresu będzie w stanie zatrzymać ten projekt – zakończyła Kaptur.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy