Islamiści zabili 30 członków irackich sił prorządowych
Co najmniej 30 irackich żołnierzy i członków prorządowej milicji szyickiej zostało zabitych na południe od Bagdadu przez sunnickich dżihadystów z ugrupowania Państwo Islamskie – poinformowały irackie źródła wojskowe.
W piątek wieczorem islamiści dokonali ataku moździerzowego na miasto Dżurf al-Sakhr, zabijając 11 żołnierzy i 12 członków szyickiej milicji Asaib Ahl al-Haq (Liga Sprawiedliwych).
Następnie armia dokonała kontrataku na dżihadystów w Dżurf al-Sakhr oraz w pobliżu miast Al-Hamja i Latifija, podczas której kolejnych siedmiu żołnierzy zostało zabitych – poinformowała iracka armia.
W ostatnim czasie w Iraku nasila się zbrojna rebelia islamistyczna. Dżihadyści z Państwa Islamskiego kontrolują już znaczne obszary na północy i zachodzie kraju.
Najnowsze
Vonn groziła amputacja nogi. Teraz jest w szerokiej kadrze USA
Podejrzany o śmiertelny wypadek z udziałem Łukasza Litewki wróci do aresztu? Jest ruch prokuratury
SKANDAL po tragedii! Kierwiński wpada w furię po pytaniu o śmierć pilota!