Irlandia: Powstanie interaktywne muzeum "Gry o tron"!

Artykuł
"Gra o tron".
Facebook, Game of thrones.

W studiu filmowym Linen Mill w północnej Irlandii gdzie kręcono m.in. „Grę o tron”, powstanie muzeum poświęcone tej kultowej produkcji. Zgodę na tę inwestycję wydały już władze lokalne.

"Gra o tron" to jeden z cieszących się największą popularnością seriali a samo miejsca związane z realizacją serii są szczególnie często odwiedzane przez turystów. Dlatego już niebawem fani serii fantasy będą mogli odbyć przygodę, podążając śladami swoich ulubionych bohaterów - na południe od Belfastu stanie muzeum poświęcone „Grze o tron”.

Placówka ma mieć charakter interaktywny. Goście będą mogli zobaczyć oryginalne kostiumy z kultowego już serialu, rekwizyty, fragmenty scenografii (zamki WinterfellRiverrun i Pyke). Przekonają się też, jak powstawały niektóre z efektów specjalnych wykorzystanych w serialu.

Stworzenie fanowskiej placówki ma kosztować 24 mln funtów (ponad 115 mln zł).

Studio filmowe Linen Mill, na terenie którego powstanie muzeum, chce powtórzyć sukces przybytku powołanego przez Warner Bros. pod Londynem, gdzie znaleźć można pamiątki związanego z cyklem filmów o przygodach Harry’ego Pottera. Włodarze studia liczą na 600 tys. turystów rocznie.

Źródło: PAP, Twittr, onet.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy