Instytut Ordo Iuris przygotował komentarz negujący ideologiczne postulaty UE

Artykuł
W przywołanej rezolucji PE pojawił się też atak na Instytut Ordo Iuris.
pixabay.com

Rezolucja Parlamentu Europejskiego dotycząca wyrku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej wzbudziła wiele wątpliwości. Instytut Ordo Iuris wydał komentarz kwestionujący fałszywe informacje oraz ideologiczne postulaty Unii Europejskiej.

Tekst przyjętej rezolucji, a nawet już sam tytuł, budzą poważne wątpliwości. 

Instytut Ordo Iuris wskazuje jakie kompetencje i zadania ma Trybunał Konstytucyjny. Jak uważa instytut apel PE o „niepublikowanie wyroku TK” łamaniem Konstytucji RP, która nakazuje publikację orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego.

W przywołanej rezolucji PE pojawił się też atak na Instytut Ordo Iuris. Stanowi to oczywiste naruszenie dóbr osobistych Fundacji oraz prawa traktatowego obowiązującego UE. W związku z tym, do Trybunału Sprawiedliwości wpłynie wniosek o stwierdzenie niezgodności uchwały Parlamentu z prawem pierwotnym Unii Europejskiej.

– Analiza w szczególności podkreśla, że regulacje związane zarówno z aborcyjnym pozbawianiem życia nienarodzonych jak i z objęciem ich życia ochroną prawną należą do wyłącznej kompetencji państw członkowskich Unii Europejskiej. Próba wywarcia jakiegokolwiek wpływu na kształt tych regulacji, a tym bardziej próba ich podważania, jest niedopuszczalna. Komisja Europejska wielokrotnie potwierdzała, że stanowienie w tej kwestii jest wyłączną i suwerenną decyzją poszczególnych państw członkowskich – stwierdziła Anna Kubacka, analityk Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

Źródło: pch24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy