Igrzyska w Pekinie. Prezydent Duda planuje wziąć udział, chce wspierać polskich sportowców

Artykuł
Prezydent Andrzej Duda
Fot. PAP/Leszek Szymański

Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch poinformował, że prezydent Andrzej Duda planuje wziąć udział w ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Pekinie, aby wesprzeć polskich sportowców. Dodatkowo planowana jest rozmowa Dudy z przywódcą ChRL Xi Jinpingiem.

Szef Biura Polityki Międzynarodowej był pytany przez dziennikarzy, o to, czy prezydent Andrzej Duda poleci do Chin na uroczystość otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich 4 lutego.

- Jeżeli oczywiście nie zmieni się w żaden sposób sytuacja epidemiczna albo sytuacja bezpieczeństwa u naszych granic, prezydent planuje wziąć udział w otwarciu igrzysk olimpijskich w Chinach i wesprzeć w ten sposób polskich sportowców - powiedział Kumoch. 

Kumoch zaznaczył, że prezydent tradycyjnie bierze udział w otwarciu igrzysk. Polska w 2023 r. będzie gospodarzem igrzysk europejskich.

Biały Dom poinformował, że na zimowe igrzyska olimpijskie do Pekinu nie poleci żaden przedstawiciel amerykańskiej administracji. 

Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki powiedziała, że żaden przedstawiciel administracji nie weźmie udziału w zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie i w igrzyskach paraolimpijskich w 2022 r., mając na uwadze trwające ludobójstwo i zbrodnie przeciwko ludzkości w Sinciangu oraz inne naruszenia praw człowieka.

Źródło: polsatnews

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy