IMGW: Ciąg dalszy niebezpiecznych burz i opadów

Artykuł
Tam, gdzie zagrzmi, powieje silniej, w porywach do 90 kilometrów na godzinę
Fot. Canva

Piątek będzie przeważnie chłodniejszy niż poprzednie, upalne dni; temperatura może przekroczyć 30 stopni tylko na krańcach południowo-wschodnich - prognozuje synoptyk IMGW Mateusz Barczyk. W ciągu dnia mogą wystąpić burze, głównie na południu kraju.

W piątek należy spodziewać się dużego zachmurzenia, któremu będą towarzyszyć przelotne opady deszczu. W północnych, wschodnich i południowych regionach pojawią się burze z gradem oraz opadami deszczu do 40 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 22 stopni Celsjusza na Pomorzu i Kujawach, przez 24 st. C w centrum kraju, do 33 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Tam, gdzie zagrzmi, powieje silniej, w porywach do 90 kilometrów na godzinę.

Burze występują w województwach:

- podkarpackim, w rejonie miejscowości: Dukla, Rymanów, Brzozów, Dynów, Pruchnik, Łańcut, Przeworsk, Jarosław oraz Nowa Dęba. Zjawiska zmierzają na północny wschód w kierunku Tarnogrodu, Cieszanowa i Stalowej Woli;

świętokrzyskim, w Sandomierzu. Burze wędrują w kierunku Kraśnika, Bychawy;

lubelskim, w rejonie miejscowości Włodawa. Zjawiska zmierzają poza granice kraju.

Burze mają słabe i umiarkowane natężenie. Towarzyszą im opady deszczu o sumie do 20 litrów wody na metr kwadratowy i porywy wiatru dochodzące do 80 kilometrów na godzinę.

Gorąco, a także wysoka wilgotność powietrza sprawią, że w piątek możemy czuć się bardzo źle. Pogoda będzie miała duży wpływ na nasze samopoczucie.

Źródło: IMGW

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy