I TO JEST KONKRET! Prezes PiS wskazał, kto tak naprawdę łamał Konstytucję!

Artykuł
Twitter/ @JoannaLichocka

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na wyjazdowym posiedzeniu PiS w Jachrance powiedział wprost, kto tak naprawdę odpowiedzialny jest za łamanie Konstytucji.

– Kwestia Konstytucji, tego wmawiania, że my łamaliśmy, albo łamiemy Konstytucję. Jeżeli chodzi o Trybunał Konstytucyjny, to nie my złamaliśmy Konstytucję. To nasi poprzednicy, w poprzedniej kadencji, ją złamali. Dokonano wybory na miejsce sędziów, których kadencje kończyły się w momencie, gdy wybrany był Sejm i Senat. Ten wybór był nieważny z mocy prawa, w chwili, w której nastąpił. Przypominam, były ostrzeżenia. To co zrobiliśmy, to był nasz obowiązek. Nie mogliśmy tolerować łamania Konstytucji - mówił.

Szef PiS dodał także, że za czasów PO-PSL łamano prawa obywatelskie czy prawa człowieka.

– Prawo i Sprawiedliwość w żadnym wypadku Konstytucji nie łamało. Jak to było z Konstytucją w ciągu 8 lat władzy koalicji PO-PSL to wszyscy wiemy. Łamano ją na różne sposoby. Były wypadki łamania praw obywatelskich czy łamania praw człowieka. Weźmy akcję "widelec", zatrzymano osoby, a następnie się nad nimi znęcano. Są setki wyroków uniewinniających - wymieniał Kaczyński.

– Nie mamy się czego wstydzić. Nie my strzelaliśmy do górników, nie atakowaliśmy legalnych demokracji. To się zdarzało i jeśli ktoś w Polsce łamał prawo i Konstytucję, to nasi polityczni przeciwnicy - zakończył. 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy