Hotelarze się obłowią. Miejsc już brak. Powód? Ed Sheeran w Warszawie

Tomasz Domański 25-08-2022, 12:07
Artykuł
Telewizja Republika

W czwartek i piątek na stadionie PGE Narodowym wystąpi Ed Sheeran, brytyjski piosenkarz, autor tekstów, gitarzysta, producent muzyczny i aktor, wykonujący muzykę z pogranicza popu, rocka, folku i hip-hopu. Otwarcie bramek nastąpi o godzinie 16. O tej samej godzinie ograniczony będzie wjazd na Saską Kępę. "Zachęcamy aby korzystać z komunikacji miejskiej", poinformowała na Twitterze Komenda Stołeczna Policji.

Zainteresowanie koncertem brytyjskiego muzyka było tak duże, że piosenkarz postanowił wystąpić w Warszawie dwa dni z rzędu. Oba koncerty, 25 i 26 sierpnia, odbędą się na Stadionie Narodowym.

Fanów muzyka do stolicy przyjechało tak wielu, że zabrakło noclegów. Sytuację wykorzystali hotelarze oraz właściciele pensjonatów i hosteli.

Ceny dochodzą do tysiąca złotych za jeden dzień pobytu w dwuosobowym pokoju. Prawdziwy szał panuje w luksusowych apartamentach. W nich za dobę pobytu trzeba zapłacić od 3 do nawet 4 tysięcy złotych.

Otwarcie bram na oba koncerty nastąpi o godz. 16. O tej samej godzinie ograniczany będzie wjazd na Saską Kępę. Do godz. 20 wyłączone z ruchu indywidualnego zostaną obszary ograniczone ulicami: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński oraz al. Stanów Zjednoczonych, Wał Miedzeszyński, Afrykańska i Bora-Komorowskiego. Ograniczenia nie będą dotyczyć pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, pojazdów ZTM, taksówek oraz jednośladów.

Po zakończeniu koncertów na trasę wyjadą dodatkowe autobusy linii 111 i 509. Z ronda Waszyngtona będzie można nimi pojechać odpowiednio w kierunku Gocławia i Winnicy.

Więcej będzie też tramwajów. Na zmienionej trasie Gocławek - al. Waszyngtona, al. Zieleniecka, Targowa, Ratuszowa, Jagiellońska, Ratuszowa-ZOO pasażerów przewiozą tramwaje linii 9. Składy linii 26 będą jeździły natomiast z Zielenieckiej w kierunku Metra Młociny.

Źródło: PAP/Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy