Horała w Republice: w sprawie CPK Donald Tusk straszliwie kłamie [wideo]

portal tvrepublika.pl 23-03-2023, 21:02
Artykuł
Telewizja Republika

"Donald Tusk w tej sprawie straszliwie nakłamał. Nikt nie został wywłaszczony, więc w jaki sposób mógł być pokrzywdzony. Wszystkie nieruchomości nabyte do tej pory, zostały nabyte na drodze dobrowolnej umowy kupna-sprzedaży. Nikt nie został zagrożony. Jak komuś nie odpowiadają zaproponowane warunki to po prostu może takiej umowy nie zawierać", mówił podczas rozmowy z red. Katarzyna Gójska, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, pełnomocnik rządu ds. CPK - Marcin Horała. Polityk odniósł się w ten sposób do ostatnich rewelacji rzuconych w przestrzeń publiczną przez Donalda Tuska. Cała rozmowa w oknie poniżej. Polecamy!

Jak przytoczyła prowadząca "W Punkt", Tusk wszem i wobec opowiada teraz, jak rzekomo dramatyczne rzeczy dzieją się w związku z inwestycją, jaką jest Centralny Port Komunikacyjny. Jak twierdzi lider PO, wszystko - domy, kościoły, sklepy są niszczone, a Polacy zwracają się do niego z prośbą o pomoc. Zapowiedział również, że jeśli jesienna wybory wygra właśnie jego ugrupowanie, CPK nie powstanie. 

"Donald Tusk w tej sprawie straszliwie nakłamał. Nikt nie został wywłaszczony, więc w jaki sposób mógł być pokrzywdzony. Wszystkie nieruchomości nabyte do tej pory, zostały nabyte na drodze dobrowolnej umowy kupna-sprzedaży. Nikt nie został zagrożony. Jak komuś nie odpowiadają zaproponowane warunki to po prostu może takiej umowy nie zawierać", powiedział w odpowiedzi na to Marcin Horała.

Jak podkreślił - "prace projektowe, planistyczne wciąż trwają".

"Nikt wywłaszczony nie został. Tusk powiedział, ze za jego rządów, on wybudował tyle autostrad i nie było protestów. Po pierwsze, nie było ich tak dużo, a po drugie, protestów był ogrom. Tyle, że nie były one nagłaśniane. A jak były, to w złym tonie o protestujących...", dodał.

Red. Gójska przypomniała również, że Donald Tusk twierdził, iż kiedy za jego rządów budowano chociażby autostrady, poszkodowani dostawali duże odszkodowania.

"Póki co nikt nie dostał wywłaszczony, więc nie dostał żadnego odszkodowania. Za Tuska było tak, że przychodził rzeczoznawca, mówił, że dom jest warty milion, więc ktoś dostał milion. Ewentualnie plus 5 procent, jeśli było to przeprowadzone szybko. My oferujemy o wiele lepsze warunki... Tych rozwiązań jest wiele. Chcielibyśmy, aby takie warunki mogły być oferowane również, kiedy chodzi o wywłaszczenie. Niestety, ta ustawa nie przeszła, bo zablokowali ją senatorowie Platformy Obywatelskiej... Widać zatem, że my chcemy, a PO to blokuje i to uniemożliwia...", podsumował ten wątek Horała.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy