Holenderskie media o meczu Belgia-Polska. „Pierwotna przewaga Polski była nieporozumieniem”

Adrian Burzyński 09-06-2022, 17:52
Artykuł
Twitter/UEFA Nations League

Przed nadchodzącym wielkimi krokami meczem w Rotterdamie, Holenderskie media nie zostawiły suchej nitki na naszej reprezentacji. Dziennikarze tym samym przypominają, że pięć dni wcześniej Pomarańczowi rozbili Belgów na ich terenie (4:1), w związku z czym będą zdecydowanym faworytem sobotniej potyczki z Polską..

"Belgia odzyskuje siły po zmiażdżeniu przez Holandię", "Czerwone Diabły zdemolowały Polskę" - to tytuły holenderskiej prasy po środowej porażce Biało-Czerwonych w Brukseli (1:6).

Dziennik "Algemeen Dagblad" pisze nawet o cudzie w kontekście tego, że Belgowie tak długo nie potrafili sobie poradzić z Polakami i jednocześnie tak późno objęli prowadzenie.

Pierwotna przewaga Polski była nieporozumieniem, bo ta drużyna grała bardzo słabo" – ocenia gazeta.

Dziennik "De Telegraaf" natomiast zwraca uwagę , że Belgowie wysokim zwycięstwem zrehabilitowali się po tym, jak zostali rozgromieni przez Holendrów.

"Polacy nie byli w stanie wykorzystać prowadzenia w pierwszej połowie meczu" 

Z powszechnego hurraoptymizmu wyłamuje się z kolei dziennik "NRC", który zauważa, że w tym samym czasie Pomarańczowi zaledwie "wydusili" zwycięstwo w meczu z Walią (2:1).

Podobnego zdania jest także dziennik "De Volkskrant", który zwraca uwagę, że mimo tego, iż dzięki wygranej z Walią drużyna trenera Louisa Van Gaala umocniła się na pierwszym miejscu w grupie, to i tak musi wyciągnąć wnioski ze słabej gry.

Niezależnie od tego jak z Walią poradzili sobie jednak Holendrzy, to ze względu na większą jakość piłkarską, oni nadal będą zdecydowanym faworytem starcia w Rotterdamie. Początek tego spotkania już w sobotę o godzinie 20:45.

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy