Holandia: limity wieku dla „energetyków”. Największe supermarkety są za, ale...
Holenderska organizacja Foodwatch domaga się wprowadzania limitu wieku uprawniającego do zakupu napojów energetycznych, w związku z coraz częstszymi przypadkami hospitalizacji młodych ludzi po ich spożyciu. Największe supermarkety w Holandii nie są przeciwne takiemu rozwiązaniu, pod warunkiem, że limit wieku będzie obowiązywał we wszystkich sieciach handlowych.
O szkodliwości „energetyków” od lat alarmują lekarze. Holenderskie Stowarzyszenie Pediatrii (NVK) jest zwraca uwagę, że coraz więcej nieletnich trafia do szpitali po ich spożyciu. „Mieszanina tauryny, kofeiny i cukru w zbyt dużych ilościach może zaburzać rytm serca” - ostrzegają pediatrzy z NVK.
Foodwatch rozpoczęła rozmowy z supermarketami w sprawie wprowadzenia limitów wiekowych. Największe holenderskie sieci popierają pomysł, pod warunkiem jednak, że takie rozwiązania znajdą się we wszystkich supermarketach.
Inicjatywę Foodwatch popiera także Centralne Biuro Handlu Żywnością, ale nie zamierza wprowadzać odgórnych regulacji.
Polecamy Sejm. Wybór Marszałka
Wiadomości
Uprowadzili ich Rosjanie, teraz spotkali się z papieżem. "On dał nam do zrozumienia, że nas rozumie”
Wystawiono listy gończe za uczestnikami afery korupcyjnej na Ukrainie. Wśród ściganych jest współpracownik Zełenskiego
Najnowsze
TRZEBA ZOBACZYĆ!
Polacy nie czują się bezpieczni? Ten SONDAŻ powinien dać ekipie Tuska do myślenia
Uprowadzili ich Rosjanie, teraz spotkali się z papieżem. "On dał nam do zrozumienia, że nas rozumie”
Prognoza pogody na najbliższe dni. Wczesna zima się utrzyma?