Holandia. Zapadły pierwsze wyroki na uczestników zamieszek w Rotterdamie

Artykuł
Fot. PAP/EPA/CORNE SPARIDAENS

Zapadły pierwsze wyroki na uczestników zamieszek, które wybuchły w piątek w Rotterdamie. Sąd w tym mieście skazał na kary pięciu miesięcy więzienia 26-letnią kobietę i 29-letniego mężczyznę.

Nielegalna demonstracja przeciwników obostrzeń, wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa, przerodziła się w uliczną walkę protestujących z policją. Kilka osób trafiło do szpitala, aresztowano ponad 50 osób.

26-letnia mieszkanka wioski Spijkenisse w centralnej Holandii musi ponadto zapłacić 1000 euro grzywny. Sharon M. udowodniono atak na policjanta. Rzucała także kamieniami w policyjny radiowóz.

Mieszkającemu niedaleko Rotterdamu 29-letniemu Terence van den B. udowodniono rzucanie kostką brukową w funkcjonariuszy. „Atakowanie policji, to jest bardzo poważna sprawa” – mówił sędzia, który zdecydował także, że skazani przez rok nie będą mieli wstępu do centrum Amsterdamu.

W kolejnych dniach odbędą się procesy kolejnych zatrzymanych. Z informacji ministra sprawiedliwości wynika, że po zamieszkach, które miały miejsce także w innych miastach, zatrzymano 173 osoby.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy