Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
Ważne Alarm o wolność słowa w Polsce. Rusza akcja informowania świata o zarzutach represji wobec niezależnych i konserwatywnych dziennikarzy. Szczegóły na portalu tvrepublika.pl
15:56 Wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował w niedzielę, że po konsultacji z premierem Donaldem Tuskiem zlecił odtajnienie wszystkich donacji dla Ukrainy w latach 2022-2026
13:48 IMGW: W najbliższe dni pogoda bardzo wietrzna, deszczowa i chłodna
13:10 Polska: Wysokie fale i silne prądy wsteczne uniemożliwiają kąpiel w morzu
12:49 Francja: Wielotysięczne protesty przeciw przemocy seksualnej wobec dzieci po śmierci 11-latki
11:42 Szwecja: Na Gotlandii turyści są proszeni o mycie się w morzu z powodu braku wody
11:04 USA: Osiem osób, w tym czworo dzieci, postrzelonych w Nowym Jorku w Dzień Niepodległości
10:34 Polska: IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w ośmiu województwach
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gorzów Wlkp. zaprasza na spotkanie z Dr. Markiem Wochem, Bezpartyjni Samorządowcy 6 lipca, godz. 19:00 Wieczernik, Parafia Pierwszych Męczenników, ul. W. Pluty 7, Gorzów Wlkp.
Wydarzenia dnia Klub „Gazety Polskiej” w Ostródzie zaprasza na spotkanie z posłem na Sejm RP Andrzejem Śliwką, 7 lipca, godz. 18:00, ul. Jagiełły 12, Hotel Elektor w Morągu
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Pucku oraz poseł Michał Kowalski zapraszają na spotkanie z posłem Patrykiem Wichertem. 8 lipca (środa), o godz. 18:00 w Harcerskim Ośrodku Morskim. Po spotkaniu odbędzie się Msza za Prezydenta RP w puckiej farze
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Chełm zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Krzywińskim, prezesem Stowarzyszenia Kresy – Pamięć i Przyszłość, 10 lipca, godz. 17:00, Sanktuarium N.M.P w Chełmie, Wieczernik, ul. Lubelska 2
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Hajnówka zaprasza na spotkanie z dr. Markiem Wochem, Bezpartyjni Samorządowcy, 10 lipca, godz. 17:00, Akademia Przyrody, ul. Parkowa 8, Hajnówka
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bytowie zaprasza na spotkanie otwarte z Michałem Kowalskim Posłem na Sejm RP do Mądrzechowa k. Bytowa w dniu 10 lipca 2026 r. na godz. 15.00, ul. Sportowców 19, świetlica wiejska

Historyczny ćwierćfinał Ligi Mistrzów Orlen Wisły Płock! Sprawdź! [wideo]

Źródło: Telewizja Republika

Nasza redakcja sportowa udała się z wizytą do Płocka, a konkretnie do hali Orlen Arena, na oficjalny trening piłkarzy ręczny Orlen Wisły Płock. Wicemistrzowie Polski przygotowują się do historycznego meczu. Po raz pierwszy od początku istnienia klubu Nafciarze powalczą w ćwierćfinale elitarnej Ligi Mistrzów.

Droga zespołu Xaviego Sabate w tych rozgrywkach nie była usłana różami. Płocczanie musieli mierzyć się z rywalami, którzy w większości byli wyżej notowani. Jednak obecny lider PGNiG Superligi nie chciał zadowolić się samą obecnością w Champions League. Do ostatniej kolejki fazy grupowej walczył o awans, aż w końcu ten awans wyszarpał. Nafciarze nie zamierzali zwalniać tempa i ponownie zachwycili w 1/8 finału. Tam mierzyli się z faworyzowanym Nantes z Francji. Dwa mecze, dwa remisy i finalnie pełne dramaturgii rzuty karne, zakończone na korzyść Orlen Wisły Płock.

Niespodzianka stała się faktem. Szalonej radości z triumfu nie było końca. Płocczanie musieli jednak szybko wrócić na ziemie i kontynuować treningi podczas tego, jakże wymagającego sezonu. W historycznym dla klubu ćwierćfinale Ligi Mistrzów czeka ich teraz rywalizacja, z dobrze im znanym, SC Magdeburgiem. Z Niemieckim rywalem mierzyli się dotychczas pięć razy i odnieśli tylko jedno zwycięstwo, ale miało ono miejsce właśnie tutaj, przed własną publicznością.
Usunięto obraz.
SC Magdeburg jest na papierze faworytem do awansu do półfinału Ligi Mistrzów. Szczypiorniści Orlen Wisły Płock również mają tego świadomość, ale dla nich najważniejsze jest to, by po prostu, jak zawsze, dać z siebie wszystko i rozegrać mecz na maksimum swoich możliwości.

Orlen Wisła Płock w obecnym sezonie walczy o podwójną koronę. Jest liderem rodzimej ligi i stoi przed wielką szansą na pierwszy od 12 lat tytuł Mistrza Polski. Ponadto zagra także w finale krajowego pucharu. Te cele są dla Nafciarzy kluczowe. Mimo wszystko nikt w zespole nie zamierza odpuszczać walki w Lidze Mistrzów i z pewnością Orlen Wisła Płock nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w tych rozgrywkach.

Usunięto obraz.

Klub z Płocka rozwija się z sezonu na sezon i jest coraz silniejszy. Ważnym aspektem, szczególnie w świecie piłki ręcznej, jest także wsparcie mocnego i stabilnego sponsora. Takim właśnie dla Wisły Płock jest największy w kraju koncern PKN Orlen, który inwestuje w Polski sport i jego rozwój.

Orlen Wisła Płock do historycznego ćwierćfinału Ligi Mistrzów z SC Magdeburgiem przystąpi już jutro. Początek meczu w Orlen Arena o godzinie 18:45. Rewanżowe starcie natomiast, na terenie rywala, zostanie rozegrane tydzień później, również o godzinie 18:45.

Usunięto obraz.

 

Usunięto obraz.

Telewizja Republika