Historyczne Archiwum X. Tajemnicze zgony znanych Polaków

Artykuł
TV Republika

Czy można po stuleciach — mając jedynie dostęp do archiwów pisanych — znaleźć nowe dowody w sprawie czyjejś śmierci? Zwłaszcza gdy w grę wchodzi śmierć osoby, od której zleżały losy kraju i bieg historii. Czy na pewno było tak, jak przez lata uczyliśmy się z podręczników? A może jednak nie doszło do wypadku czy samobójstwa, lecz do zabójstwa?

Oto intrygujące opowieści o tajemniczych zgonach sławnych Polaków, o których możemy się dowiedzieć z książki Sławomira Kopra „Historyczne Archiwum X. Tajemnicze zgony znanych Polaków”. W publikacji zetkniemy się z tajemnicami śmierci m.in. Władysława Warneńczyka, Stefana Batorego, księcia Józefa Poniatowskiego, czy Bolesława Bieruta.

Jak zachęca wydawca, „Sławomir Koper drapieżnym piórem i z detektywistyczną precyzją po raz kolejny udowadnia, że historia może być pasjonująca i że wciąż czeka na swoje archiwum X”.

Sławomir Koper jest historykiem, scenarzystą oraz „specjalistą od spraw niezręcznych”. Opublikował ponad 70 książek, które sprzedały się w łącznym nakładzie około miliona egzemplarzy, co stawia go w rzędzie najbardziej popularnych polskich pisarzy.

Wydawcą książki jest Wydawnictwo Fronda.

Źródło: mat. prasowe

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy