Sensacyjne odkrycie. Pasjonat odnalazł miecz z czasów Bitwy pod Grunwaldem
Aleksander Miedwiediew, który jest pasjonatem historii odnalazł nagi miecz, pochwę, pas rycerski i dwa przytwierdzone do niego noże. Znaleziska najprawdopodobniej pochodzą z czasu Bitwy pod Grunwaldem. Miedwiediew przekazał znalezisko marszałkowi województwa. Ten postanowił skontaktować się z Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.
Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego poinformował o wyjątkowym znalezisku.
- Wydobyto doskonale zachowany średniowieczny miecz „grunwaldzki” z pełnym osprzętem - napisano.
Nie ujawniono dokładnego miejsca znaleziska. Dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem Szymon Drej poinformował, że trwają przygotowania, aby w tym miejscu przeprowadzić prace archeologiczne.
- Zastanawiające jest, że nikt tych przedmiotów, bardzo wówczas cennych, nie przywłaszczył. Być może uda się odnaleźć szczątki rycerza, do którego należały te rzeczy - powiedział Drej.
Do sensacyjnego odkrycia archeologicznego doszło pod Olsztynem. Wydobyto doskonale zachowany średniowieczny miecz „grunwaldzki” z pełnym osprzętem. Cenne artefakty zostały przekazane Marszałkowi @BrzezinMarek i trafią do zbiorów „Muzeum Bitwy pod Grunwaldem". pic.twitter.com/M2pjlJ5UsV
— Urząd Marszałkowski Woj. Warmińsko-Mazurskiego (@UMWWM_Olsztyn) April 22, 2021
❗ ???? NAGI MIECZ "GRUNWALDZKI" POD OLSZTYNEM❗
— Gustaw Marek Brzezin (@BrzezinMarek) April 22, 2021
Kolejny skarb historii odkryty w ziemi #WarmiaMazury! Datowany na XIV/XV wiek miecz znaleziony z pełnym osprzętem trafi w dobre ręce - Muzeum Bitwy pod #Grunwald ⚔️ Czy jego właściciel brał udział w batalii w lipcu 1410 roku? pic.twitter.com/ZJDc7dGELY
Najnowsze
TRZEBA ZOBACZYĆ!
Szokujące słowa o prezydencie. Marcinkiewicz posunął się za daleko! "Nawrocki ćpa"
Jakiej pogody możemy się spodziewać w najbliższych dwóch dniach?
Zełenski: jest porozumienie ws. dostaw pocisków do Patriotów. Wg niego to za mało
Jakie benefity powinna oferować ABW, by przyciągnąć wymarzonych agentów dla Tuska?
SPRAWDŹ TO!
Wałęsa znów podważa wybór milionów Polaków. Uderzył w prezydenta Nawrockiego
Dramatyczny apel z chrześcijańskiej wioski na Zachodnim Brzegu. Proboszcz: chcemy żyć w pokoju, sprawiedliwości i godności