Gwiazdor neo-TVP do polityków PiS: „Przyjdziecie do nas, na pewno”. Czyżby?

portal tvrepublika.pl/kz 24-02-2024, 12:00
Artykuł
niezalezna.pl/screen - TVP

- Przyjdziecie do nas, na pewno. My to wiemy, wy to wiecie - tymi słowami zwrócił się Marek Czyż, twarz "19:30", do polityków, którzy nie chcą udzielać wywiadów neo-TVP. Z kolei pytany o sprawę Tomasza Marca, który zwolnił się z redakcji programu po zaledwie tygodniu, odparł, że "nie wie, jaki powód stoi za jego odejściem". Czyż odniósł się też do zarzutów o brak "czystej wody".

Marek Czyż to główna twarz "19:30", czyli nowej wersji "Wiadomości" w TVP. 20 grudnia, w dniu, kiedy doszło do przejęcia mediów publicznych, widzowie mogli obejrzeć krótkie oświadczenie przez niego wydane. Wskazał w nim, że od tej pory "zamiast propagandowej zupy" dostawać będą oni "czystą wodę". W związku z nielegalnym przejęciem TVP zdecydowana większość polityków Zjednoczonej Prawicy bojkotuje stację i nie udziela jej wywiadów.

O tym, jak te zapewnienia przełożyły się na rzeczywistość, najlepiej świadczy fakt, iż jeden z reporterów "19:30" zwolnił się z pracy po tygodniu. Jako powód podał fakt, iż "ta woda nie jest krystalicznie czysta" oraz "zupełnie inaczej to sobie wyobrażał - zarówno jeżeli chodzi o kwestie merytoryczne, czysto zawodowe, ale też związane z kulturą pracy".

Teraz Czyż postanowił udzielić wywiadu portalowi Onet, w którym odniósł się m.in. do stawianych zarzutów o brak zapowiadanej "czystej wody", co wskazane zostało w raporcie przygotowanym przez portal Demagog. 

"Rozumiem, że są środowiska, które głośno manifestują rozczarowanie tym, co zobaczyły po brutalnej konfrontacji mojej deklaracji wyemitowanej przed wejściem na antenę "19.30" z rzeczywistością. Sądzę, że jeśli ktoś będzie chciał znaleźć w naszym programie dowód na to, że nie jesteśmy obiektywni, to i tak go znajdzie"

– oświadczył Czyż.

Dodał także, że "nikt nie zadał sobie trudu, by powiedzieć, że w "19.30" nie ma "czystej wody", którą Czyż obiecywał, ale zaszły pewne zmiany, które są wystarczająco wyraźne, by je zauważyć i zaakcentować". Wskazał iż w jego opinii jest to "trochę nieuczciwe, ale nie chce wchodzić w polemikę z kolegami i koleżankami z Demagoga"

Więcej w tekście na portalu Niezalezna.pl: Czyż do polityków PiS: „Przyjdziecie do nas, na pewno”. Zarzuty o brak czystej wody? „To trochę nieuczciwe"

Źródło: Niezalezna.pl/mm

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy