Gwatemalski pasażer na gapę przeżył lot schowany w... podwoziu samolotu

Artykuł
Fot. flickr/MartaM.

Gwatemalski pasażer przeleciał samolotem ze swojego kraju do Miami w... podwoziu samolotu. Mężczyźna został przekazany amerykańskim urzędnikom imigracyjynym i przewieziony do szpitala.

W oświadczeniu nadanym przez stację telewizyjną WTVJ z Miami, amerykańska agencja celna potwierdziła incydent. Opublikowane zostało nagranie wideo zrobione chwilę po wylądowaniu samolotu na międzynarodowym lotnisku w Miami.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez ONLY in DADE (@onlyindade)

Na nagraniu pasażer wygląda na oszołomionego, ale ze zdarzenia wyszedł bez szwanku. Personel szybko się nim zaopiekował, pytając, czy chce wody.

„Funkcjonariusze amerykańskiej służby celnej i ochrony granic (CBP) na międzynarodowym lotnisku w Miami zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który próbował uniknąć kontroli w przedziale podwozia samolotu przylatującego z Gwatemali w sobotę rano” – czytamy w oświadczeniu CBP.

„Osoba została przejęta przez służby ratownictwa medycznego i przewieziona do szpitala w celu oceny medycznej; Ten incydent pozostaje przedmiotem dochodzenia” – dodała agencja.

Według FAA od 1947 r. 129 osób próbowało chować się w przediałach podwozia lub innych częściach samolotów na całym świecie. 100 osób marło w wyniku obrażeń.

Źródło: polsatnews.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy