Przejdź do treści
19:30 Papież Leon XIV wysłał na Ukrainę trzy tiry z pomocą humanitarną dla ludności. Dary, jak wyjaśnił w sobotę portal Vatican News, dotarły przed Niedzielą Świętej Rodziny. W ciężarówkach zawieziono między innymi 100 tys. porcji pożywnej zupy
19:07 Dziś o 20.20 gośćmi Edyty Lewandowskiej w Republice będą: Mariusz Gosek z Prawa i Sprawiedliwości oraz Łukasz Osmalak z Polski 2050
18:50 Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7 odnotowano w sobotę na Morzu Wschodniochińskim, w bezpośrednim sąsiedztwie północno-wschodnich wybrzeży Tajwanu – poinformowały służby sejsmiczne wyspy. Nie odnotowano ofiar wśród ludzi ani poważniejszych zniszczeń
17:55 Nie ma Polski bez Wielkopolski i nie ma Wielkopolski bez Polski - podkreślił prezydent Karol Nawrocki, który w sobotę w Poznaniu bierze udział w obchodach Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wie
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece koło Ropczyc
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką, które odbędzie się w Szczytnie, przy ul. Solidarności 9 (świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej), 3 stycznia 2026 r. (sobota) o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Grypa znów nas zaatakuje? Kolejny szczyt zachorowań wisi w powietrzu!

Źródło: canva.com

Jeszcze nie tak dawno temu, wydawać nam się mogło, że najgorszy okres wszechogarniających przeziębień mamy już za sobą. Jak się okazuje - nie do końca... Zdaniem ekspertów, być może czeka nas kolejny szczyt zachorowań na grypę. Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska zdradził, że prognozy przewidują... początek marca. Również wtedy może nastąpić kolejny wzrost zachorowań na COVID-19.

Wiceszef MZ powiedział w Programie I Polskiego Radia, że jesteśmy po szczycie zachorowań na grypę, ale eksperci podkreślają, że być może czeka nas kolejna fala.

"To mniej więcej, według prognoz, będzie początek marca. Ale także wtedy może nastąpić kolejny wzrost zachorowań na COVID-19. Te dwie infekcje mogą się zbiec w tym samym czasie", zauważył wiceminister.

Podkreślił, że "na razie to są tylko prognozy". "Oby one się nie sprawdziły, ale to także czas, w którym w dalszym ciągu powinniśmy myśleć o szczepieniach", zauważył.

"Sezon grypowy trwa do końca marca, wiec warto to zrobić", powiedział Kraska. Przypomniał, że dotąd w Polsce na grypę zaszczepiło się tylko 809 tys. osób. "To naprawdę jest bardzo marny wynik", ocenił, dodając, że według danych w Polsce tygodniowo umiera 15 osób zakażonych wirusem grypy.

Od 1 do 22 stycznia br. zanotowano w Polsce ponad 750 tys. przypadków grypy i jej podejrzeń, czyli tyle, ile w tym samym czasie w grudniu 2022 r. 

Grypa objawia się bólami mięśni, stawów i głowy. W przeciwieństwie do przeziębień, w czasie grypy rzadko występuje katar, bardziej charakterystyczny dla niej jest suchy, męczący kaszel. Grypa może mieć również przebieg bezobjawowy lub z niewielkimi objawami.

PAP

Wiadomości

„Stranger Things” miało zachwycić przed finałem. Zamiast tego wywołało burzę

Nowy rok, nowe podatki. Jakie zmiany dla naszych portfeli planuje Unia Europejska?

Drzwi Święte w bazylice św. Jana na Lateranie zostały zamknięte

Mieszkańcy Łodzi borykają się z awarią sieci wodociągowej. "Czujemy się pominięci"

Sebastian Fabijański o wierze: „Przychodziłem do kościoła i czułem, że Bóg mnie przytula”

Prezydent: „Inspirujmy się Wielkopolską i wspaniałym Poznaniem!”

Partia Razem będzie walczyć o wyborców w stolicach dawnych województw

Kompromitacja służb Tuska wobec rosyjskich prowokacji!

Mężczyzna pędził 252 km/h na obwodnicy Strzegowa. „Spieszyłem się na samolot”

Hity w sieci. Jaja z benzyną Tuska. Ziemkiewicz broni Rymanowskiego. Kompromitacja Kierwińskiego

Spotkanie górnicy-Motyka jednak w poniedziałek. Presja ma sens

Nagonka rządzących na Fundusz Sprawiedliwości uderza w ofiary przestępstw

Rosyjska prowokacja na granicy polsko-białoruskiej

Na froncie zginął dowódca Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego

Nawrocki z największymi świątecznymi przyrostami w social mediach

Najnowsze

„Stranger Things” miało zachwycić przed finałem. Zamiast tego wywołało burzę

Sebastian Fabijański o wierze: „Przychodziłem do kościoła i czułem, że Bóg mnie przytula”

Prezydent: „Inspirujmy się Wielkopolską i wspaniałym Poznaniem!”

Partia Razem będzie walczyć o wyborców w stolicach dawnych województw

Kompromitacja służb Tuska wobec rosyjskich prowokacji!

Nowy rok, nowe podatki. Jakie zmiany dla naszych portfeli planuje Unia Europejska?

Drzwi Święte w bazylice św. Jana na Lateranie zostały zamknięte

Mieszkańcy Łodzi borykają się z awarią sieci wodociągowej. "Czujemy się pominięci"