Groźby wobec Tarczyńskiego i jego mamy. Zapadł wyrok

Artykuł
Dominik Tarczyński w TV Republika
Zrzut ekranu TVRepublika

– Zapadł wyrok w sprawie jednego z tych którzy grozili mi śmiercią. Grozili także mojej Mamie. Kolejne procesy trwają – poinformował na Twitterze europoseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński.

Mężczyzna obrażający polityka i grożący mu śmiercią został uznany za winnego.

– To, że o tych sprawach nie mówimy nie oznacza, że nie reagujemy na zachowania zwolenników totalnych. Krok po kroku. Robimy porządek – podkreślił Tarczyński, załączając wyrok Sądu Rejonowego w Żarach w sprawie Krzysztofa P.

W maju 2018 r. mężczyzna groził europosłowi pozbawieniem życia. Jak podkreślono w wyroku sądu, „groźba wzbudziła w pokrzywdzonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona”. Oskarżony znieważał polityka „słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe” poprzez środki masowego komunikowania.

Mężczyzna został skazany na rok i dwa miesiące ograniczenia wolności. Oskarżony musi także wykonywać nieodpłatną pracę na cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie. Przez trzy lata Krzysztof P. nie może również kontaktować się z Tarczyńskim i zbliżać się do niego na odległość mniejszą niż 200 metrów. Oskarżonego zwolniono jednak z kosztów sądowych.

 

 

 

 

Źródło: Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy