Grochmalski w Republice: mamy w tej chwili absolutną panikę na Kremlu [wideo]

Tomasz Domański 16-08-2022, 21:06
Artykuł
Telewizja Republika

"Te wybuchy w bazie na Krymie pokazują, że uderzenie było precyzyjne i niszczące zasoby na głębokich tyłach kraju", powiedział w programie "W PUNKT" prof. Piotr Grochmalski. Dodał, że cała prowadzona obecnie operacja podważa poczucie bezpieczeństwa dla Rosjan mieszkających w anektowanej części Ukrainy. "Półwysep staje się niebezpieczny, ludzie uciekają w popłochu. Rosjanie niewiedzą, w jaki sposób dochodzi do tych uderzeń".

"To z czym mamy teraz do czynienia to są punktowe uderzenia w infrastrukturę krytyczną. Cała infrastruktura na tyłach Rosji jest masakrowana", ocenił rozmówca Katarzyny Gójskiej.

"Mamy w tej chwili absolutną panikę na Kremlu, bo to Ukraina przejęła przewagę jeśli chodzi o ten obszar", mówił prof. Grochmalski w Republice.

Według profesora postawa Rosjan staje się w tej chwili groteskowa. "Tak często straszyli użyciem broni atomowej. Jeśli ktoś tak często straszy to staje się to kuriozalne", ocenił. 

"Putin jest tym kim był, jest bandytą. W całej historii Rosji nie doszło do takiej izolacji tego kraju jak teraz", stwierdził Piotr Grochmalski.

"Te wszystkie dęte słowa okazują się niewiele warte, tak jak i ten mit wielkiej armii z przestarzałym sprzętem. Nikt nie ma wątpliwości, że operacja kijowska to była klęska od niepamiętnych czasów", podsumował gość Telewizji Republika.

Cała rozmowa w oknie poniżej. Polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy