Gratka dla fanów „Władcy Pierścieni”. Budżet powala!

Artykuł
Wikimedia Commons

Amazon wyprodukuje pięć sezonów "Władcy Pierścieni". Jesienią ubiegłego roku firma pokonała konkurencję, płacąc z góry za serial 250 mln dol. Jednak, jak szacują amerykańskie media, cały projekt może pochłonąć nawet miliard dolarów.

Jak ustalił "The Hollywood Reporter", serial będzie składał się z pięciu sezonów. Dodatkowo, jeśli Amazon nie chce stracić do niego praw, musi rozpocząć produkcję w ciągu dwóch lat. Wiele wskazuje na to, że produkcja będzie kontynuacją trylogii Petera Jacksona. Firma wynegocjowała już kontrakt z wytwórniami New Line Cinema i Warner Bros. odpowiedzialnymi za ekranizacje dzieł Tolkiena.

- Cieszymy się, że Amazon, firma z wieloletnim zaangażowaniem w literaturę, zostanie domem dla pierwszego w historii wielosezonowego serialu telewizyjnego opartego na świecie z "Władcy Pierścieni". (...) Zespół Amazon Studios ma wyjątkowe pomysły, które ukażą na ekranie wcześniej nieodkryte historie oparte na dziełach Tolkiena - powiedział Matt Galsor, przedstawiciel Tolkien Estate and Trust i HarperCollins.

Serialowa odsłona "Władcy" będzie pierwszą produkcją platformy Amazon, która ma szansę zostać globalnym hitem konkurującym z najpopularniejszymi produkcjami Netflixa i HBO.

Źródło: wp.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy