Granica USA z Kanadą i Meksykiem zamknięta. Co najmniej do 21 lipca

Artykuł
Granice miały zostać otwarte w poniedziałek
Fot. Canva

Granica lądowa USA z Kanadą i Meksykiem pozostanie zamknięta dla podróży nieuznanych za niezbędne co najmniej do 21 lipca – poinformował amerykański Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Granicę zamknięto w marcu 2020 r. z powodu pandemii koronawirusa.

Granice miały zostać otwarte w poniedziałek, jednak zdecydowano się przedłużyć ich zamknięcie o 30 dni. Wcześniej podobny krok ogłosiła Kanada. Restrykcje przedłużane są co miesiąc.

Strona amerykańska poinformowała, że zamierza konsultować się z Kanadą i Meksykiem na poziomie grup roboczych co 2 tygodnie aby ustalić warunki trwałego łagodzenia obostrzeń.

Część kongresmenów i społeczności żyjące po obu stronach granicy apelują o zniesienie restrykcji wobec zbliżającego się letniego szczytu podróży turystycznych.

Premier Kanady Justin Trudeau zapowiedział już, że granica z USA pozostanie zamknięta do czasu aż 75 proc. Kanadyjczyków otrzyma co najmniej pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19 a 20 proc. otrzyma dwie dawki.

Według źródeł w Waszyngtonie strona amerykańska nie uzależnia otwarcia granic od jakichś konkretnych wskaźników zaszczepionych osób.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy