Gorąca noc we Francji. Wysoka temperatura? Nie. Płonące samochody!
We Francji znów niespokojnie. „W mieście Alencon w Normandii doszło w nocy z wtorku na środę do zamieszek i starć z policją. Grupa około 50 zamaskowanych osób podpaliła co najmniej 24 pojazdy” - podało radio RMC. Nie ma informacji o rannych czy zatrzymanych.
Do najgwałtowniejszych starć doszło w dzielnicy Perseigne. Interweniujący policjanci zostali zaatakowani petardami, w okolicy podpalono samochody, kontenery na śmieci i zniszczono wiaty przystankowe. Funkcjonariusze z Alencon wezwali posiłki z sąsiedniego departamentu Sarthe.
24 voitures brûlées après une nuit d'émeute dans le quartier de Perseigne à Alençon pic.twitter.com/FSp4xK0cWJ
— BFMTV (@BFMTV) September 28, 2022
#Alençon. Voitures en feu, tirs de mortiers : nouvelles violences urbaines dans le quartier de #Perseigne #Orne https://t.co/GGYaYgPu8M via @actufr
— L'Orne Hebdo (@LOrneHebdo) September 28, 2022
W godzinach poprzedzających zamieszki policja aresztowała kierowcę, który nie chciał poddać się kontroli drogowej. Kierowca groził śmiercią funkcjonariuszom, a następnie podżegał mieszkańców dzielnicy do wyjścia na ulice - podały media.
EN IMAGES. Voitures brûlées, tirs de mortiers : Alençon en proie aux violences urbaines cette nuit https://t.co/ciN3NFOQX1 via @ouestfrance
— pichevin jean (@pichevinj) September 28, 2022
Uczestnikom zamieszek udało się uciec, a policja na tym etapie nie dokonała żadnych aresztowań.
Polecamy Radio Republika
Wiadomości
Najnowsze
Zła kondycja finansowa Jastrzębskiej Spółki Węglowej spowodowała niepopularną decyzję
Rząd Tuska chce dobić komunikację autobusową? Matysiak alarmuje
Pierwsza Dama wspiera organizację piłkarskich Mistrzostw Europy Kobiet