Gontarz w Republice: Gadacie dyrdymały i liczycie, że władza sama do was przyjdzie

Artykuł
Telewizja Republika

Dzisiaj opinię publiczną zbulwersowała informacja, że rząd Donalda Tuska zaoferował akcje Lotosu rosyjskiemu Gazpromowi. – Gdyby Gazprom wyraził wtedy chęć kupna, to Tusk sprzedałby Lotos. My temu zapobiegliśmy – oświadczył poseł Robert Gontarz w „Potrójnym Espresso” w Telewizji Republika.

Dokumenty, że wpłynęła od rządu PO do Gazpromu oferta sprzedaży Lotosu pojawiły się dziś na niezalezna.pl. Politycy opozycji albo nabrali wody w usta, albo zaczęli... atakować PiS. Czy zamiast przenosić odpowiedzialność na Zjednoczoną Prawicę, nie powinni przeprosić? – takie pytanie dostali goście „Potrójnego Espresso” w Telewizji Republika.

- Politycy PO nie powinni przepraszać, ale powiedzieć: my nie nadajemy się do władzy! – powiedział Robert Gontarz, poseł PiS. – Chcieli sprzedać Lotos Gazpromowi. Gdyby Rosjanie wyrazili wtedy chęć kupna, to Donald Tusk koncern by sprzedał. My, wtedy jako opozycja w Sejmie, odrzuciliśmy te pomysły – dodał parlamentarzysta Zjednoczonej Prawicy.

- Żadne spółki energetyczne, paliwowe, strategiczne dla państwa nie powinny nigdy znaleźć się w prywatnych rękach. Zawsze zagłosuję przeciw, gdyby ktoś chciał je sprzedawać – stwierdził Paweł Krutul, poseł Nowej Lewicy. – Dlatego my jesteśmy przeciwni sprzedaży polskiego majątku Orbanowi… - dodawał.

- Muszę panu posłowi wyjaśnić: to Komisja Europejska wymusiła przy fuzji, a nie sprzedaży, Lotosu i Orlenu wymianę stacji benzynowych z MOL. Nie ma mowy więc o sprzedaży – wyjaśnił poseł Gontarz.

W „Potrójnym Espresso” nie mogło zabraknąć pytania o dzisiejsze głosowanie nad wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro oraz przyjęciem poprawek do ustawy o Sądzie Najwyższym.

- Będę za odwołaniem Ziobry jak i cała Lewica. PiS nie potrafi się pozbyć osoby, która szkodzi interesom Polski – oświadczył poseł Krutul.

- Jesteśmy dogadani z Solidarną Polską od 7 lat – wyjaśnił poseł Gontarz. – Wy wciąż wierzycie, że Zjednoczona Prawica się rozpadnie. Gadacie dyrdymały i liczycie, że władza sama do was przyjdzie. My rozmawiamy o konkretach, przedstawiamy projekty i je realizujemy. Tak też będzie w kolejnych głosowaniach – dodał poseł PiS.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy