Goebbels nadal honorowym obywatelem Poczdamu
Niemiecki minister propagandy z czasów Adolfa Hitlera Joseph Goebbels nadal znajduje się na liście byłych i obecnych honorowych obywateli Poczdamu. Hitler i Herrmann Goering zostali pozbawieni honorowego obywatelstwa przez Poczdam po zjednoczeniu Niemiec w 1990 roku.
Zgodnie z informacjami ze strony poświęconej honorowym obywatelom Poczdamu, honorowe obywatelstwo przyznane Goebbelsowi przez miasto Babelsberg "nie zostało pośmiertnie odebrane, prawdopodobnie z powodu braku wiedzy o przyznaniu".
Nowe ustalenie prawdopodobnie doprowadzi do pozbawienia Goebbelsa honorowego obywatelstwa.
Unangenehme Überraschung in Potsdam: NS-Propagandaminister Joseph Goebbels steht noch auf der Ehrenbürger-Listehttps://t.co/nIwXnodYH7
— Tagesspiegel (@Tagesspiegel) October 5, 2021
"To prawda, że mianowanie na honorowego obywatela wygasa wraz ze śmiercią mianowanego, w przypadku Goebbelsa 1 maja 1945 r. W opublikowanej przez miasto na stronie potsdam.de liście honorowych obywateli wymienia się jednak również odebranie honorowego obywatelstwa Adolfowi Hitlerowi i ministrowi spraw wewnętrznych Rzeszy Wilhelmowi Frickowi" - zauważa portal. Poczdam chce się zdystansować także od Goebbelsa.
Najnowsze
Viki Gabor przerwała milczenie po aferze wokół Eurowizji. „Tyle osób we mnie zwątpiło”
Znany streamer doświadcza prześladowań, jak ludzie Republiki. Służby i prokuratura rozczarowują
Kosiniak-Kamysz: nie ma decyzji o zmniejszeniu ilości wojsk amerykańskich w Polsce