Głos ze Szpitala Zakaźnego w Warszawie. „Szczepmy się trzecią dawką najszybciej jak to możliwe"

Artykuł
Dziś zanotowano 27 tys. 356 nowych zakażeniach Covid-19
Fot. PAP/EPA/ABIR SULTAN

Szczepmy się trzecią dawką najszybciej jak to możliwe, nie zważając na to, czy szczepionki będą musiały zostać zmodyfikowane z powodu nowej mutacji koronawirusa - powiedziała doktor Karolina Pyziak-Kowalska ze Szpitala Zakaźnego w Warszawie w rozmowie z RMF FM.

- Lepiej mieć najlepszą możliwą ochronne już teraz, a nie czekać na to, że kiedyś być może będzie ona lepsza - stwierdziła dr Karolina Pyziak-Kowalska ze Szpitala Zakaźnego w Warszawie. 

- Nie popadajmy w panikę, natomiast zaszczepmy się po to, żebyśmy mieli ochronę przed tym, co dzieje się w tej chwili, bo to teraz w okresie przedświątecznych zakupów, wychodzenia wszędzie, musimy być chronieni. Teraz musimy zadbać o siebie i o swoich najbliższych z otoczenia - zaznacza lekarka.

Liczba zakażeń koronawirusm wciąż nie maleje. Dziś zanotowano 27 tys. 356 nowych zakażeniach Covid-19, zmarło 502 osoby. Dla pacjentów z Covid-19 przygotowanych jest 27 tys. miejsc w szpitalach oraz przeszło 2 tys. 500 respiratorów. Obecnie w Polsce funkcjonują 23 szpitale tymczasowe. 

 

 

 

Źródło: RMF.FM

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy