Głos z Ameryki. USA mierzą się z wariantem Delta

Małgorzata Schulz 21-07-2021, 06:45
Fot. Małgorzata Schulz

We wielu stanach ponownie wprowadzono nakaz noszenia maseczek wewnątrz lokali dla wszystkich bez względu na status zaszczepienia. Cel, jaki postawił sobie prezydenta USA Joe Biden w kwestii planowej liczby podanych szczepionek, na początku swojej kadencji nie został osiągnięty.

Biden podczas piątkowej konferencji prasowej obwinił Facebook za niepowodzenie w kwestii masowych szczepień. Amerykański prezydent stwierdził, że na Facebooku pojawia się dużo nieprawdziwych informacji, na temat szczepionek przeciwko COVID-19. „Platformy mediów społecznościowych, jak Facebook zabijają ludzi” – powiedział w Waszyngtonie Biden.

Wariant Delta powoduje lawinowy wzrost zakażeń. W poniedziałek w hrabstwie Los Angeles, liczącym ponad 4 miliony mieszkańców zanotowano 1,233 przypadków nowych zakażeń a w ciągu ostatniego tygodnia ponad 40 tysięcy. Jest to powrót do sytuacji epidemiologicznej sprzed roku.

W minionym tygodniu w USA zakażenia wariantem Delta wzrosły o 70 proc.

Odpowiedzią na to jest powrót maseczek w amerykańskich stanach z dużymi skupiskami ludności.

Ponowne wprowadzenie nakazu przykrywania nosa i ust poparł amerykański prezydent Joe Biden.

Mianowany przez niego w marcu Główny Chirurg, Vivek Murthy stwierdził, że lokalne władze mają prawo do podejmowania własnych decyzji i zaaprobował zaostrzenie zasad bezpieczeństwa wprowadzone w Los Angeles.

W życiu codziennym, nie ma możliwości weryfikacji, kto faktycznie jest zaszczepiony.

Przed sklepami oraz restauracjami nie stoją już pracownicy pilnujący przestrzegania obostrzeń.

Dlatego władze tego 40 milionowego stanu, podjęły decyzje, że wszyscy przebywający wewnątrz lokali muszą teraz przykrywać nos i usta. Bez odpowiedzi pozostaje jednak pytanie, kto będzie pilnował przestrzegania nowych obostrzeń.

Departament Policji Szeryfa w Los Angeles zapowiedział, że jak poprzednio, nie będzie wykonywał czynności w celu egzekwowania od obywateli noszenia maseczek.

Amerykański Departament Stanu wraz z Agencją Zapobiegania i Kontroli Chorób Zakaźnych, wprowadził w poniedziałek ograniczenia dotyczące podróży z USA do Wielkiej Brytanii, mający na celu ograniczenie międzynarodowej migracji nowych szczepów COVID-19.

image0_670.

image2_670.

image3_670.

image4_670.

image5_670.

Źródło: portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy