Głód i walki w Sudanie Południowym. Pomaga Polska Akcja Humanitarna
Prawie połowie mieszkańców Sudanu Południowego grozi głód. Oceniają międzynarodowe organizacje pomocowe. O wsparcie w dostarczeniu żywności apeluje ONZ, a zbiórkę dla Sudańczyków zaczęła Polska Akcja Humanitarna.
W Sudanie Południowym trwają od siedmiu lat walki etniczne.
Sytuację dodatkowo pogorszyły katastrofalne powodzie oraz epidemia koronawirusa.
Według międzynarodowych organizacji, głodem zagrożonych jest w sumie 6,5 miliona osób, a wśród nich milion to dzieci.
- Poziom głodu i niedożywienia mieszkańców jest absolutnie rekordowy - mówi rzecznik Polskiej Akcji Humanitarnej Rafał Grzelewski.
Polska organizacja jest obecna na miejscu od 15 lat i zbiera teraz pieniądze, by kupić głodującym żywność.
- Nasi pracownicy są w terenie, pomagają mieszkańcom. To, do ilu osób uda się nam dotrzeć, zależy od przekazanych nam pieniędzy, dlatego apelujemy o wsparcie naszej specjalnej zbiórki na stronie internetowej - dodał Rafał Grzelewski.
Szczegóły zbiórki Polskiej Akcji Humanitarnej można znaleźć na stronie internetowej organizacji.
www.pah.org.pl
Sudan Południowy to najmłodsze państwo świata, które powstało 9 lat temu po oderwaniu się od Sudanu. Jest też jednym z najbiedniejszych krajów na globie. Od czasu uzyskania niepodległości toczą się tam walki różnych grup etnicznych.
Polecamy Radio Republika
Wiadomości
Najnowsze
Zła kondycja finansowa Jastrzębskiej Spółki Węglowej spowodowała niepopularną decyzję
Rząd Tuska chce dobić komunikację autobusową? Matysiak alarmuje
Pierwsza Dama wspiera organizację piłkarskich Mistrzostw Europy Kobiet