Gliński: Jarosław Kaczyński powinien być premierem

Artykuł
prof. Piotr Gliński
flickr/DrabikPany/CC BY 2.0

– Jarosław Kaczyński jest szefem najsilniejszej partii politycznej. Lider takiej partii powinien być premierem – mówił w TVP Info profesor Piotr Gliński.

– Dynamika życia politycznego jest taka, że nie wiadomo jak to będzie. Jest to dla mnie szalenie zaszczytne, że moje środowisko polityczne uznało, że w jakimś stopniu posiadam te kompetencje, czy mogę je posiadać. Ja jestem w zależności od okoliczności gotowy podjąć rękawicę – mówił prof. Gliński w odpowiedzi na pytanie o ewentualną propozycję kandydowania na fotel prezydenta Rzeczypospolitej.

– Jest jakiś czas do wyborów. Musimy też ustalić warunki. To będą trzecie z kolei wybory. Nie wiadomo, czy obecny rząd się utrzyma, zobaczymy co będzie – mówił Gliński.

Jak sam przyznał, w jego opinii Jarosław Kaczyński powinien zostać premierem. – Prezes Kaczyński jest szefem najsilniejszej polskiej partii politycznej. Jest oczywiste, że lider takiej partii powinien być premierem. Moja funkcja jako premiera rządu eksperckiego miała być tylko przejściowa do sprzątania tego gruzowiska – podkreślał profesor Piotr Gliński. 

Źródło: tvp info, telewizja republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy